Aktualności

Krajobraz po spadku czyli podsumowanie rundy jesiennej...

• autor: Terry, 2016-12-15 13:12
Krajobraz po spadku czyli podsumowanie rundy jesiennej pierwszej drużyny...

Mamy połowę sezonu 2016/2017. Jak wiemy w poprzednim zawodnicy Polanu musieli pożegnać się z 4-ligowymi boiskami. Wiele kontrowersji w środowisku piłkarskim wywołał przydział drużyn do poszczególnych grup klasy okręgowej. O tym oraz o zmianach kadrowych przed sezonem pisaliśmy tutaj. Ostatecznie o powrót do IV ligi przyszło drużynie Polanu walczyć w grupie pierwszej klasy okręgowej. Najgroźniejszym rywalem do awansu według obserwatorów jest drużyna Okocimskiego Brzesko. Jak wiemy drużyna ta wycofała się z II ligi i ostatecznie zajęła w okręgówce miejsce swoich rezerw.

W pierwszym meczu sezonu spadkowicz z Żabna zagrał z beniaminkiem Górnikiem Siedlec, zwyciężając bez większych problemów  2-0. W drugiej kolejce żabnianie spotkali się w meczu wyjazdowym z zawsze groźną drużyną Olimpii Wojnicz. Do przerwy w strugach ulewnego deszczu Polan po koncertowej grze prowadził 3-0. W drugiej połowie jednak gospodarze strzelili dwie bramki napędzając sporo strachu gościom. Ostatecznie Polan wygrał z Olimpią 3-2. W kolejnym meczu Polan zmierzył się z beniaminkiem Strażakiem Mokrzyska, prowadzącym w tabeli po dwóch kolejkach. Polan wygrał bez większych problemów 2-0 obejmując prowadzenie w tabeli. W 4 kolejce spotkań żabnianie pojechali na mecz do Rylowej. Mecz z mającą wysokie aspiracje Rylovią był jednym z najtrudniejszych w tej rundzie. Gospodarze prowadzili do przerwy 1-0. W drugiej mieli szanse na podwyższenie wyniku jednak to Polan zdobył dwie bramki z rzutów karnych. W końcówce gospodarze mogli wyrównać jednak sędzia wkroczył do akcji anulując rzut karny dla gospodarzy i ostatecznie Polan zwyciężył 2-1. W 5 kolejce żabnianie pewnie pokonali beniaminka z Mikołajewic 4-2.  Gospodarze jednak przy prowadzeniu 4-0, w ostatnich pięciu minutach zbyt się rozluźnili tracąc 2 gole. W 6 kolejce Polan spotkał się z solidnym zespołem klasy okręgowej Pagenem Gnojnik. W tym wyrównanym meczu prawie do końca utrzymywał się wynik remisowy jednak w końcówce meczu Polan zdobył zwycięską bramkę zwyciężając rywala 2-1. W 7 kolejce Polan wywalczył siódme zwycięstwo z rzędu. W meczu wyjazdowym rozgromił Orła Dębno 5-2.

Żabnianie w 8 kolejce przystąpili do meczu z outsajderem Dunajcem Zakliczyn pewni zwycięstwa. Jednak zawodnicy z Żabna złapali w tym meczu zadyszkę. Zamiast 8 zwyciestwa, przyszła pomimo dużej przewagi trochę wstydliwa porażka z Dunajcem u siebie 1-2. Zadyszka żabnian utrzymała się  również w Kątach, gdzie w kolejnej kolejce Polan spotkał się z miejscową Olimpią. Przy wyniku 1-1 Polan pomimo gry w osłabieniu miał co najmniej kilka stuprocentowych szans na strzelenie bramki. Jednak to gospodarze strzelili zwycięską bramkę i wygrali 2-1. Futbol czasem jest bezlitosny ( w strzałach na bramkę było 25 do 3 dla Polanu).

Jednak ku uciesze kibiców Polan wrócił na właściwe tory w 10 kolejce gromiąc Olimpię Bucze 4-0.

W 11 kolejce doszło do meczu na szczycie rundy jesiennej w I grupie okręgówki pomiędzy Okocimskim i Polanem. W Brzesku spotkali się przecież faworyci do awansu. Po dość wyrównanym meczu w 89 minucie to żabnianie cieszyli się z bramki i ostatecznej wygranej 2-1. Ten mecz pokazał kto jest głównym faworytem do awansu. W przedostatniej kolejce rundy Polan rozegrał na własnym boisku przeciętne spotkanie z Naprzodem Sobolów. Przy silnie wiejącym wietrze Polan wygrał skromnie 1-0. Ważne jednak były kolejne 3 punkty. W 13 ostatniej kolejce Polan wyjechał na nowy stadion do Radłowa. Beniaminek rozgrywek Radłovią spisywała się bardzo przyzwoicie w rozgrywkach od początku sezonu. Do przerwy gospodarze prowadzili 2-1 z Polanem i zanosiło się na niespodziankę. Jednak w drugiej połowie żabnianie pokazali dojrzałość i po koncertowej grze  strzelili 3 bramki, nie tracąc żadnej wygrywając ostatecznie 4-2.

Polan tę niezwykle udaną rundę zakończył na 1 miejscu w tabeli z 11 zwycięstwami i tylko 2 porażkami, gromadząc 33 punkty i posiadając bramki w stosunku 33-15. Przewaga nad drugim w tabeli Okocimskim wynosi aż 11 punktów. Mamy nadzieje, że żabnianie utrzymają formę z jesieni i bez problemu awansują do upragnionej IV ligi.

Jeżeli chodzi o statystyki drużyny to najwięcej minut w rundzie jesiennej rozegrał Krzysztof Bugajski, który po spadku  został jednym z liderów drużyny, natomiast z zawodników młodzieżowych najwięcej minut rozegrał Patryk Maciosek, który dobrze spisywał się będąc mocnym punktem zespołu.  Najlepszym strzelcem zespołu był niezawodny Bartek Motyka zdobywca 10 bramek, który od lat jest czołową postacią naszej drużyny. Poniżej prezentujemy kompletne statystyki.