• autor: Gruby98, 2017-08-12 19:40

IV Liga gr. Wschód Kolejka I

MLKS Polan Żabno 2-2 Barciczanka Barcice

Bramki: B.Frąc oraz W.Mącior

Pierwsza drużyna Polanu Żabno rozpoczęła sezon ligowy od spotkania przeciwko drużynie Barciczanki Barcice. Po dość wyrównanym spotkaniu udało się wywalczyć tylko punkt. Świetną okazje do zdobycia bramki nasza Jedynka miała w 17 minucie, gdy Adrian Pikul wyszedł sam na sam z bramkarzem, został on jednak sfaulowany przez przeciwnika w polu karnym, lecz sędzia nie podyktował rzutu karnego. Na pierwszą bramkę musieliśmy poczekać 40 minut. Po zamieszaniu na środku boiska piłkę przejmuję Adrian Pikul, mija on obrońców przeciwnika i wychodzi sam na sam z bramkarzem, poddaje piłkę do Bartłomieja Frąca, który zdobywa pierwszą bramkę w sezonie dla Żabienka, jest 1-0. Na początku drugiej połowy, w 50 minucie Barcice grały już w dziesiątkę, zawodnik Barcic ujrzał czerwoną kartę, po tym jak sfaulował Wojciecha Kruka, gdy ten wychodził sam na sam z bramkarzem. W 58 minucie sędzia dyktuje rzut wolny dla Barcic. Rywal kieruję piłkę w pole karne, a ta po koźle wpada do naszej bramki jest 1-1. Na boisku w 68 minucie pojawił się Dawid Kurzawski, który przyczynia się do zdobycia bramki dla Żabna. W 75 minucie Dawid Kurzawski zagrywa piłkę do Wojciecha Mąciora, ten dośrodkowuje w pole karne, gdzie zawodnik drużyny przeciwnej dotyka piłkę ręką, sędzia dyktuje jedenastkę. Do rzutu karnego podchodzi Wojciech Mącior, który pewnym strzałem na bramkę umieszcza piłkę w bramce, prowadzimy 2-1. Niestety w 87 minucie po błędzie obrońcy Polanu, zawodnik Barcic wychodzi sam na sam i doprowadza do remisu. Sędzie zakończył spotkanie przy wyniku 2-2, obie drużyny rozpoczynają sezon z jednym punktem na koncie. Kolejnym rywalem naszej Jedynki będzie drużyna GKS Drwina. Mecz zostanie rozegrany 15 Sierpnia o godzinie 17:00 w Drwini.