Juniorzy idą jak "burza"

• autor: Terry, 2017-08-31 20:26

4 kolejka I ligi juniorów starszych

* Tarnovia Tarnów - Polan Żabno  1-4 (0-1)

Bramki Polan: Bartek  Kijowski 6', Radoń 51' i 67', Jankowski 69'

W 74 minucie Damian Stachura (Polan) obronił rzut karny.

Polan: D.Stachura - Kobos, A.Lechowicz, M.Kijowski, Jankowski - K.Lechowicz, Solak, Biedroń, B.Kijowski, J.Kijowski - Radoń

Żółta kartka Polan: K.Lechowicz (faul)

>>relacja w rozwinięciu<<

Fantastyczny start w rozgrywkach notują juniorzy Polanu. Jak do tej pory w trzech meczach odnieśli trzecie zwycięstwo. Pomimo problemów z zebraniem drużyny na początku rozgrywek, żabnianie radzą sobie w rozgrywkach wyśmienicie. W meczu z Tarnovią, która słynie z bardzo dobrej pracy z młodzieżą to gospodarze byli faworytem spotkania. Jednak to goście zaczęli z wysokiego "c". Już w 6 minucie piłka po strzale Bartka Kijowskiego i rykoszecie znalazła się w siatce gospodarzy. W pierwszym kwadransie żabnianie mogli prowadzić wyżej jednak albo dobrze interweniował bramkarz gospodarzy albo piłka lądowała na słupku. Później gospodarze przejęli inicjatywę jednak piłka w tej części gry nie wpadła już do siatki. W drugiej połowie żabnianie zagrali koncertowo. W 51 minucie Radoń po zagraniu Krzyśka Lechowicza pokonał bramkarza Tarnovii. Po okresie wyrównanej gry tarnowianie strzelili bramkę kontaktową po złym ustawieniu obrońców gości. Odpowiedź żabnian była jednak natychmiastowa. Po zagraniu ze środka boiska ładnym podaniem do Radonia popisał się Solak, gdzie ten pierwszy podwyższył wynik spotkania. Dwie minuty później Polan prowadził 4-1. Rajdem prawą stroną boiska od połowy popisał się Jankowski, który sam wykończył akcjeę strzeleniem gola. Po zagraniu ręką przez obrońcę gości sędzia jeszcze podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jednak Damian Stachura wyczuł intencje napastnika Tarnovii i obronił rzut karny. Żabnianie zdobyli ostatecznie niespodziewanie 3 punkty i zajmują wysokie 2 miejsce w tabeli.

Aktualna tabela

MLKS Polan ŻabnoWatra Białka Tatrzańska