Juniorzy sensacyjnym liderem!

• autor: Terry, 2017-09-06 21:16

5 kolejka I ligi juniorów starszych

* Polan Żabno - Okocimski Brzesko  6-3 (3-0)

Bramki Polan: Bartek  Kijowski 2x, Jakub Kijowski 2x, Jankowski, Radoń

Polan: D.Stachura - Kobos, A.Lechowicz, M.Kijowski (65'Jurek), Jankowski - K.Lechowicz, Solak, Biedroń, B.Kijowski, J.Kijowski (55'Chrościński) - Radoń

>>relacja w rozwinięciu<<

Wielką furorę robią w tym sezonie juniorzy Polanu. W ramach 5 kolejki spotkali się z liderem tabeli Okocimskim Brzesko, który tak jak żabnianie do tej pory odnieśli same zwycięstwa. Spotkanie odbywało się w strugach deszczu. Żabnianie po pierwszej składnej akcji objęli prowadzenie. Po zagraniu Jankowskiego, Jakub Kijowski z bliska pokonał bramkarza gości. Zaraz potem było już 2-0 dla Polanu. Bezpośrednio z rzutu rożnego piłkę do siatki przy pomocy bramkarza gości wpakował Jankowski. Goście byli zdezorientowani. Cały czas jednak atakowali bramkę gospodarzy. Ale ku zdziwieniu to Polan zdobył 3 bramkę. Po dokładnie skopiowanej pierwszej akcji bramkowej po podaniu Jankowskiego drugą bramkę w tym meczu (4 bramkę w sezonie) zdobył Jakub Kijowski. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie goście ruszyli do ataku. I znowu sytuacja się powtarza. Polan po golu Bartka Kijowskiego prowadził już 4-0. Goście z Brzeska nie dali za wygraną i w ciągu trzech minut zdobyli dwie bramki. Kiedy kolejna bramka dla gości wisiała na włosku Polan podwyższył wynik spotkania po indywidualnej akcji i bramce Radonia. Po kilku minutach było już 6-2 po bramce Bartka Kijowskiego. Goście uchronili się przed klęską i zdołali jeszcze zdobyć tylko jedną bramkę i mecz zakończył się niespodziewanym zwycięstwem żabnian 6-3. Choć gdyby nie świetne interwencje Damiana Stachury wynik byłby mniej korzystny. Zwycięstwo pozwoliło żabnianom dość sensacyjnie objąć pozycję lidera tabeli z 12 punktami mając jeden mecz zaległy.  Śpiewów i radości w szatni gospodarzy nie było końca. Widać, że praca trenera Łosia z zawodnikami oraz dobra atmosfera w drużynie pozwala osiągać dobre rezultaty. A przecież wiemy jak ta drużyna powstawała w bólach w czasie wakacji. A teraz efekty są piorunujące.

W najbliższą sobotę żabnianie zagrają na wyjeździe z zespołem LKS Skrzyszów.

Zbiórka zawodników na stadionie o godz. 8:45.

Aktualna tabela

autor: ~kibic 2017-09-07 07:24:29

avatar aż się miło czyta o takich sukcesach..gratulacje chłopaki. to przyszłość naszej piłki. inne kluby (patrz w sąsiedztwie) upadną, a Polan będzie istniał bo ma tradycje i zawsze się ludzie będą z tym klubem utożsamiać

Glinik GorliceMLKS Polan Żabno