Juniorzy nie zwalniają tempa!

• autor: Terry, 2017-09-10 16:21

6 kolejka I ligi juniorów starszych

*LKS Skrzyszów -  Polan Żabno 1-5 (0-1)

Bramki PolanRadoń, Kobos, K.Lechowicz, Jankowski, B.Kijowski

Polan: D.Stachura - Kobos, A.Lechowicz, M.Kijowski (70'Chrościński), Jankowski - K.Lechowicz, Solak, Biedroń, B.Kijowski, J.Kijowski  - Radoń (46'Grzymek)

Żółta kartka: K.Lechowicz (faul)

>>relacja w rozwinięciu<<

Po raz pierwszy w tym sezonie żabnianie przystąpili do meczu z pozycji lidera tabeli. Tak się złożyło, że w 6 kolejce zagrał lider z autsajderem tabeli ze Skrzyszowa. Żabnianie musieli potwierdzić, że zajmują pozycje lidera nie przypadkowo. W pierwszej połowie gospodarze może w ofensywie nie byli pierwszych lotów jednak skutecznie grali w obronie. Ale drogę do siatki gospodarzy pod koniec tej części gry znalazł Radoń, który strzelił bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Żabnianie mieli swoje sytuacje jednak ich nie wykorzystali. W drugiej połowie żabnianie nadal próbowali zdobyć kolejne bramki i niedługo po przerwie podwyższyli wynik spotkania. Po zagraniu K.Lechowicza z pola karnego ładnym strzałem popisał się Kobos. Gospodarze szybko strzelili bramkę kontaktową. Żabnianie po raz kolejny jednak nie dali się zaskoczyć. Na lewej stronie boiska piłkę otrzymał Krzysiek Lechowicz i po indywidualnej akcji zdobył trzecią bramkę dla Polanu. Na 4-1 podwyższył Jankowski po indywidualnej akcji prawą stroną boiska. Swoją przewagę żabnianie udokumentowali 5 golem zdobytym przez Bartka Kijowskiego. Wynik mógł być nawet dwucyfrowy, gdyby żabnianie wykorzystali wszystkie dogodne sytuacje bramkowe. Żabnianie zainkasowali wobec tego kolejne 3 punkty i samodzielnie prowadzą w tabeli z kompletem 5 zwycięstw mając dodatkowo 1 mecz zaległy.

W 7 kolejce żabnianie zagrają na własnym boisku w najbliższą sobotę 16 września z zespołem Ciężkowianki Ciężkowice.

Aktualna tabela

Glinik GorliceMLKS Polan Żabno