Wygrana z Tymbarkiem!

2:0 Wojciech Kruk

3:0 Wojciech Prażuch

Widzów: 150

POLAN: Niziołek - Łoś, Jachym, Baruch, Cierlik (53’ Prażuch) - Frąc, Budzyński, Mącior (70’ Gorczyca), Kurzawski (60’ Bugajski), Pikul (80’ Radoń) – Kruk (75’ Bigos)

​W sobotnie popołudnie Polan odniósł bardzo cenne zwycięstwo, prze co nasz zespół przesunął się w gorę tabeli o kilka pozycji.

​W pierwszej połowie zespoły wzajemnie badały swoje siły. Więcej z gry mieli gospodarze, jednak nie potrafili dołożyć "wisienki na torcie" w postaci bramki. Goście przeprowadzili kilka kontrataków, które dobrze rozbijali obrońcy Polanu. W 40 minucie Kamil Jachym zagrał dobrą piłkę do Kurzawskiego, a ten minimalnie chybił.

​W 50 minucie rzut rożny wykonywał Wojciech Mącior, najwyżej w polu karnym wyskoczył Kamil Jachym i strzałem głową dał prowadzenie Polanowi. Był to debiutancki gol Kamila w rozgrywkach IV ligowych w jego karierze. Kilka minut później gospodarze przeprowadzili szybki kontratak. Mącior z środkowej linii boiska zagrał prostopadłą piłkę do Kruka, który w sytuacji sam na sam wykończył akcję i podwyższył wynik na 2:0. Ozdobą meczu była trzecia bramka zdobyta przez Wojtka Prażucha. Po ładnej wymianie piłki z Mąciorem, Prażuch zdecydował się na strzał z 30 metrów i bramkarz gości wyciągał piłkę z siatki. Strzał nie do obrony. Kibicom przypomniał się gol tego zawodnika sprzed kilku lat, kiedy to w podobnej sytuacji strzelił gola z Sobolowem. Egzekutor w pomeczowym wywiadzie, zaznaczył, że ta bramka dała mu dużo radości, gdyż trenował podobne strzały na treningach.

​Podsumowując Polan odniósł zasłużone zwycięstwo, czego efektem było strzelenie trzech bramek rywalowi. Oby tak dalej.

autor: ~kibic 2017-09-18 20:01:41

avatar wynik bardzo cieszy.Nie byłem na meczu, ale sadząc po opisie gra była ładna. Gratulacje i oby tak dalej.

MLKS Polan Żabno Metal Tarnów
MLKS Polan Żabno 1:1 Metal Tarnów