*Orzeł Dębno -  Polan Żabno  1-2 (1-0)

Bramki Polan Radoń 49' i 81'

Polan: D.Stachura J.Kijowski, Motylski, Biedroń, Kobos - K.Lechowicz, Solak, B.Kijowski, Radoń, Jankowski, - Grzymek

>>relacja w rozwinięciu>>

W kolejnej kolejce 1 ligi juniorów żabnianie spotkali się na wyjeździe z groźnym zespołem z Dębna. Do tej pory zespół Orła odniósł 4 zwycięstwa, w tym bardzo istotne w wyjazdowym meczu z Dąbrovią 2-1. Po opadach deszczu mecz odbył się na mocno podmokłej murawie, która przeszkadzała w płynnej grze obu zespołom. Pierwsza połowa toczyła się generalnie w środku boiska. Była walka i próba sił. Żabnianie częściej byli w posiadaniu piłki jednak to gospodarze mieli groźniejsze akcje. Na bramkę gospodarzy dwa razy strzelał Radoń jednak bez efektu bramkowego. W jednym przypadku po podaniu Lechowicza w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Bartek Kijowski, jednak w ostatniej chwili piłkę wybił obrońca. Gospodarze w jednej z akcji mogli zdobyć bramkę jednak strzał napastnika gospodarzy trafił w słupek. Jednak w bardzo podobnej sytuacji w 31 minucie zawodnik gospodarzy tuż przy słupku zmieścił piłkę w siatce gości. Do  przerwy 1-0 prowadzili gospodarze.

Żabnianie do drugiej części meczu wyszli bardzo zmotywowani. Już po 4 minutach tej części gry wyrównali stan spotkania. Po ładnym zagraniu z prawej strony boiska Jankowskiego dopełnił formalności Radoń. Potem coraz większą przewagę osiągali gospodarze. Wtedy zaczął się koncert gry Stachury w bramce gości. W jednym przypadku wybił piłkę z linii bramkowej, natomiast w drugim  przypadku w ekwilibrystyczny sposób obronił strzał napastnika gospodarzy. Kilkakrotnie jeszcze uchronił gości od utraty bramki. Ale w tym meczu ostateczny cios zadali goście. Po ładnym zagraniu Bartka Kijowskiego, Jankowski zagrał z prawej strony w pole karne, gdzie do piłki dopadł Radoń i umieścił piłkę w siatce. Gospodarze już do końca meczu nacierali na bramkę gości jednak wynik nie uległ zmianie i Polan odniósł 8 zwycięstwo w lidze obejmując ponownie fotel lidera tabeli.

Kliknij:  Aktualna tabela