Olimpia pokonała Polan!

• autor: Maxx, 2017-10-30 16:35

13 kolejka IV ligi małopolskiej (grupa wschodnia)

29.10.2017 r. (niedziela) godz. 13.00

Olimpia Pisarzowa 5-2 POLAN Żabno

czytaj relację>>>

POLAN: Stachura - Cierlik (46' Baruch), Jachym, Motyka (35' Budzyńki), Prażuch (60' Łoś) - Pikul (60' Radoń), Bugajski, Czerkies, Mącior, Frąc - Bigos

Bramki:

1:0 6' Michalik

2:0 13' Kubicki

2:1 21' Frąc

3:1 28' Kubicki

3:2 42' samobójcza

4:2 70' Michalik

5:2 73' Dudek

Niedzielny mecz nie należał do tych, na których zarówno zawodnicy i kibice mogliby się czuć dobrze. Pogoda pozostawiała wiele do życzenia. O akacjach w większości decydował przypadek. Pierwsza bramka dla Olimpii wpadła po szybko przeprowadzonej akcji lewą prawą stroną i złym ustawieniu obrońców. Drugi gol to nieporozumienie obrońcy Polanu z bramkarzem, piłka zagrana z 30 metra do Stachury, która stanęła w kałuży, bramkarz próbując wybijać futbolówkę nabija zawodnika gospodarzy. Piłka trafia pod nogi napastnika i robi się 2:0. Przez następnych kilkanaście minut więcej z gry miał Polan, czego efektem był strzał Kamila "Bachora" Jachyma z 40 metrów. Bramkarz broni ten potężny strzał, wtedy piłkę przejmuje Frąc i strzela kontaktowego gola. W pierwszej połowie doskonałą sytuację miał jeszcze Krystian "Ołówek" Cierlik, jednak minimalnie chybił strzałem głową. Przed przerwą zrobiło się 3:1. Po złym ustawieniu linii obrony Polanu w sytuacji sam na sam znalazł się zawodnik Olimpii i z ostrego konta, mimo asysty 3 obrońców Polanu strzela gola.

W drugiej połowie od początku na boisku pojawił się Michał "Majkel" Baruch. Zawodnik ten dostał indywidualne zadania. Rysuje się przewaga przejezdnych. W doskonałej sytuacji znalazł się Wojciech Mącior, lecz bramkarz pokazał swoje umiejętności. Po kilku minutach na boisku pojawia się Łukasz Radoń, oraz Paweł Łoś. Stwarzamy 3 dogodne sytuacje, skuteczność szwankuje. Paweł Łoś doskonale dośrodkowuje z bocznego sektora boiska, piłka spada pod nogi Mąciorowi, którego strzał znowu blokuje bramkarz. Po chwili podobna sytuacja, tylko w wykonaniu Radonia i Frąca. Rzec by można, że bramkarz miał "dzień konia". Kilka minut później znowu Łoś zagrywa w pole karne, jednak Bugajski źle przyjmuje piłkę. Warto dodać, że. grę bardzo utrudniał silny, porywisty wiatr.  Polan otworzył się, co wykorzystali gospodarze i strzelili jeszcze 2 bramki, w tym jedną z rzutu karnego. Polan powraca do Żabna bez zdobyczy punktowej. Liczymy na punkty w następnej kolejce.

autor: ~Xxx 2017-10-31 11:26:18

avatar A co sie dzieje z Niziolkiem i Kurpiszem? Przeciez Stachura bronil w sobote w juniorach i dwojce wiec trzeciego meczu chyba nie mogl zagrac w ten weekend?

autor: ~do xxx 2017-10-31 14:01:07

avatar Podaj może jakiś przepis który zabrania bramkarzowi bronić więcej niż 2 mecze w ciągu weekendu. Moim zdaniem nie ma takiego przepisu.

autor: ~gość 2017-10-31 18:13:51

avatar Niziołek ma kontuzję, a Kurpisz jest na Maderze/