Dwa oblicza meczu juniorów z Łukovią!

• autor: Terry, 2017-10-29 16:54

14 kolejka I ligi juniorów starszych

*Polan Żabno - Łukovia Łukowa  9-2 (0-2)

Bramki PolanJankowski 3x, Jakub Kijowski 2x, Radoń 2x, Kobos, Solak

Polan: D.Stachura Chrościński (70'K.Stachura), Motylski, M.Kijowski (46'Radoń)Kobos - Jankowski, K.Lechowicz, Solak, Biedroń, J.Kijowski -  B.Kijowski

>>relacja w rozwinięciu>>

Żabnianie przystąpili do meczu z Łukovią z chęcią odniesienia zwycięstwa po wysokiej przegranej w Woli Rzędzińskiej. Z ławki rezerwowych wyjątkowo kierował drużyną w tym meczu kierownik drużyny Krzysztof Lechowicz pod nieobecność trenera Pawła Łosia. Pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy była fatalna. Gospodarze chyba byli zbyt pewni wygranej z przedostatnią drużyną w tabeli. Grali statycznie i pozwalali gościom na stwarzanie groźnych sytuacji. I niestety to się zemściło. Po dwóch fatalnych błędach w obronie, goście po 30 minutach prowadzili 2-0. A mogli prowadzić jeszcze wyżej. Żabnianie w pierwszej połowie pomimo optycznej przewagi stworzyli tylko jedną groźną sytuację do strzelenia bramki, której nie wykorzystał Bartek Kijowski. Do przerwy wynik brzmiał dość sensacyjnie bo 2-0 prowadzili goście.

Po przerwie na boisko wszedł Radoń i po zmianie ustawienia gra żabnian wyglądała zupełnie inaczej. Ofensywnie nastawieni gospodarze co chwile przeprowadzali groźne akcje. Po jednej z nich Kobos potężnym lobem strzelił kontaktową bramkę nie bez udziału bramkarza gości. Chwilę potem na 2-2 strzelił Radoń. I wtedy rozwiązał się worek z bramkami. Klasycznego hat tricka ustrzelił Jankowski strzelając trzy bramki. Gdzie dwie z nich były wyjątkowej urody. Dwie bramki zdobył Jakub Kijowski i po jednej dorzucił jeszcze Radoń i Solak. Ten ostatni dał upust swojej radości ze strzelonej bramki. Ostatecznie żabnianie wygrali mecz 9-2 wygrywając drugą połowę 9-0. Jak widać w tej drużynie drzemie potencjał. Żabnianie obecnie zajmują 3 miejsce w tabeli ze stratą 3 punktów do lidera z Brzeska, który notabene jedyny mecz przegrał z Polanem w Żabnie 6-3.

W ostatniej 15 kolejce żabnianie zagrają na wyjeździe z ostatnią w tabeli Szreniawą Nowy Wiśnicz. Pozostaje jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Szynwałdem.

Kliknij:  Aktualna tabela

MLKS Polan ŻabnoPoprad Rytro