Zwycięzcy umorusani w błocie!

• autor: Terry, 2017-11-05 13:18

15 kolejka I ligi juniorów starszych

*Szreniawa Nowy Wiśnicz - Polan Żabno 1-4 (1-3)

Bramki Polan Radoń 2x, Jakub Kijowski, Bartek Kijowski

Polan: D.Stachura Chrościński, Motylski, K.StachuraKobos - Jankowski, K.Lechowicz, Solak, B.Kijowski, J.Kijowski - Radoń

>>relacja w rozwinięciu>>

W ostatniej kolejce rundy wiosennej (za tydzień jeszcze  Polan zagra zaległy wyjazdowy mecz z LKS Szynwałd) żabnianie spotkali się na wyjeździe z ostatnim w tabeli zespołem Szreniawy Nowy Wiśnicz. Tym razem żabnianie do meczu podeszli zgoła inaczej niż w ubiegłą sobotę w pierwszej połowie meczu z Łukovią, choć przyszło im grać na bardzo błotnistej murawie po niedawnych opadach deszczu. Do tych trudnych warunków lepiej na początku meczu przystosowali się gospodarze, którzy mieli sytuację, aby otworzyć wynik spotkania. Jednak z każdą minutą było widać dojrzalsza grę zawodników Polanu, co później przyniosło wymierny efekt. Po jednej z akcji strzał na bramkę oddał Radoń i do odbitej piłki przez bramkarza dopadł Jakub Kijowski strzelając pierwszą bramkę w meczu. Następnie po ładnym podaniu Kobosa, w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy drugą bramkę dla Polanu strzelił Radoń. Po pół godzinie gry było już 3-0 dla Polanu. Ponownie Radoń wykorzystał idealną sytuację po zagraniu Jankowskiego. Kiedy wydawało się, że sytuacja jest opanowana po indywidualnej akcji napastnik gospodarzy pokonał Stachurę i wynik do przerwy brzmiał 3-1 dla Polanu. Niestety pod koniec pierwszej połowy z boiska musiał zejść Radoń i żabnianie całą drugą połowę grali w 10-kę. Jednak na boisku nie było widać żadnej różnicy. Kiedy po zagraniu Lechowicza czwartą bramkę dla żabnian zdobył Bartek Kijowski gospodarzom odebrało chęci się gry i do końca meczu już nic ciekawego się nie wydarzyło. Żabnianie pomimo faktu, że sporo błota było na ich strojach schodzili zadowoleni z boiska bo pewnie pokonali autsajdera 4-1 i zajmują 3 miejsce w tabeli. Za tydzień rozegrają zaległy mecz z Szynwałdem kończąc bardzo udaną rundę jesienną. A przy dobrym wyniku jest nadal szansa na awans w tabeli. Tym bardziej, że sensacyjnie Dąbrovia przegrała z Rzezawianką 1-4.

Kliknij:  Aktualna tabela

Glinik GorliceMLKS Polan Żabno