Wysokie zwycięstwo w pierwszym sparingu!

• autor: wojtas_6_, 2018-01-27 12:10

Mecz sparingowy

27.01.2018r. (sobota) godz. 9:30 Euroboisko w Niecieczy

MLKS Polan Żabno 13-2 Wisła Szczucin

​>>Więcej w rozwinięciu<<

MLKS Polan Żabno 13-2 Wisła Szczucin

POLAN (1 połowa): Niziołek - Łoś, Testowany 3, Baruch, Cierlik - Budzyński, Czerkies, Frąc, Mącior, Pikul - Kruk (Wawa)

POLAN (2 połowa): Kurpisz - Testowany 4, Jachym, Motyka, Prażuch - Testowany 1, Testowany 2, Radoń, Bugajski, Frąc (65' Pikul) - Bigos

1-0 2' Kruk - indywidualna akcja po odbiorze piłki

2-0 5' Budzyński - soczyste uderzenie z dystansu

3-0 9' Kruk - asysta Pikul

4-0 11' Czerkies - asysta Pikul

5-0 19' Kruk - asysta Cierlik

6-0 30' Kruk - asysta Frąc

7:0 33' Mącior - asysta Pikul

8:0 43' Czerkies - asysta bramkarz Wisły Szczucin

9:0 52' Bugajski - asysta Testowany 1

9:1 56' bramka dla Wisły

10:1 65' Frąc - asysta Bugajski

11:1 68' Radoń - asysta Testowany 1

11:2 73' bramka dla Wisły

12:2 83' Testowany 1 - asysta Bugajski

13:2 90' Bugajski - asysta Testowany 1

W dniu dzisiejszym o wczesnej porze, bo o godz. 9:30 przyszło zawodnikom Polanu rozegrać pierwszy mecz kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym. Przeciwnikiem żabnian była drużyna Wisły Szczucin występująca obecnie w tarnowskiej lidze okręgowej. Żaden z zawodników nie uskarżał się na żadne bóle więc trener Piotr Brożek na mecz z Wisłą miał do dyspozycji całą 21-osobową kadrę. Z drużyną od początku przygotowań trenuje czterech nowych zawodników (dwóch obrońców i dwóch pomocników). Ich przyszłość w naszej drużynie rozstrzygnie się dopiero po całym okresie przygotowawczym. Wracając do dzisiejszego meczu to spotkanie to miało charakter dość mocno jednostronny. Właściwie przez większą część spotkania to zawodnicy Polanu posiadali inicjatywę i nie pozwalali na zbyt wiele drużynie ze Szczucina konstruując raz za razem coraz to składniejsze akcje systematycznie podwyższając wynik spotkania. Stracone bramki były raczej efektem małego rozluźnienia, które widocznie wkradło się w drugiej części spotkania do drużyny Polanu z tytułu komfortu wysokiego prowadzenia. Na uwagę zasługują dziś cztery bramki Wojciecha Kruka (Wawy), które nasz napastnik zaaplikował przeciwnikom. Potrzebował na to zaledwie 30 minut! Miejmy nadzieję, że Wojtek podtrzyma swoją skuteczność aż do startu ligi i będzie częściej wpisywał się na listę strzelców w ligowych potyczkach niż w ubiegłej rundzie. Piękną bramką popisał się Krzysztof Budzyński. Kapitan naszej drużyny, który zapowiadał zakończenie piłkarskiej przygody wyraźnie poprawił ostatnio swoją skuteczność strzelecką i jeśli ją ustabilizuje i podtrzyma to nadchodząca runda wiosenna może być dla niego przełomowa.

Przed zawodnikami Polanu zapowiada się kolejny pracowity tydzień. Odbędą w nim cztery jednostki treningowe, a w sobotę wyjadą rozegrać mecz sparingowy do Dębicy z tamtejszą Wisłoką. Będzie to na pewno znacznie bardziej wymagający przeciwnik dla naszej drużyny niż ten dzisiejszy. Warto wspomnieć, że w drużynie Wisłoki występuje obecnie trzech byłych zawodników Polanu Bartłomiej Motyka, Mateusz Ślęczka (Mefiu) oraz Kamil Żuchowicz, a drugim trenerem jest były szkoleniowiec naszej drużyny Wacław Maciosek.

autor: ~kibic 2018-01-29 07:16:28

avatar Gratulacje. Wynik ładny i oby tak w lidze

autor: ~brawo 2018-01-29 11:50:27

avatar Ale dostali manto. Starzy górale z Mędrzechowa i Radwanu nie pamietają takiej porażki Szczucina