Mecz sparingowy

03.02.2018r. (sobota) godz. 12:30 Euroboisko w Dębicy

Wisłoka Dębica 4-3 MLKS Polan Żabno

>>Więcej w rozwinięciu<<

POLAN (I połowa): Niziołek – Prażuch, Jachym, Baruch, Cierlik – Budzyński, Testowany I, Frąc, Mącior, Pikul – Bigos

POLAN (II połowa): Kurpisz – Łoś, Testowany II, Baruch, Cierlik (65’ Jachym) – Testowany III, Czerkies, Radoń, Bugajski, Pikul (65’ Prażuch) – Kruk

4-3 76’ bramka dla Wisłoki

W ten weekend w meczu sparingowym przyszło rywalizować zawodnikom Polanu z reprezentantem IV ligi podkarpackiej, drużyną Wisłoki Dębica. Powszechnie wiadome jest w regionalnym środowisku piłkarskim, że drużyna z Dębicy posiada silną kadrę oraz duże aspiracje do wygrania ligi, w której obecnie występują.

Nasza drużyna stawiła się w Dębicy w 19-osobowym składzie co pozwoliło trenerowi Brożkowi po raz kolejny ustalić właściwie dwie „jedenastki” do rozegrania tego test meczu. Od pierwszych minut to ekipa z Żabna przejęła inicjatywę i to ona nadawała ton temu spotkaniu w pierwszej odsłonie. Wisłoka Dębica ograniczała się wyłącznie do gry z kontrataku ale przyznać należy, że akcje te były bardzo składne i szybkie. Po jednej z takich kontr zdołali strzelić bramkę. Na listę strzelców w naszej drużynie wpisywali się dziś Frąc, Mącior oraz jeden z zawodników testowanych. Bramka tego ostatniego była ozdobą całego spotkania. Piekielnie mocne uderzenie z około 30 metra w okienko bramki przeciwnika. Tym zagraniem zawodnik ten zdecydowanie zyskał w oczach trenera oraz zarządu klubu, którzy byli pod wrażeniem i kto wie czy nie zostanie on pierwszym zimowym wzmocnieniem Polanu Żabno. Druga połowa spotkania była całkowicie odmienna od tej pierwszej. To drużyna z Dębicy prowadziła grę i powiększała z minuty na minutę swoje posiadanie piłki. Słabsza dyspozycja Polanu w tej odsłonie gry skutkowała utratą trzech goli i z korzystnego wyniku do przerwy zrobiło się niestety 4:3 dla Wisłoki. Wspomnieć należy, że mecz ten odbył się bez panów sędziów, a zawody poprowadzić musieli na zmianę trenerzy obu drużyn. Fakt ten był dość niekomfortowy dla obu zespołów gdyż generował niepotrzebne dyskusje i konflikty na boisku.

Piłkarze Polanu tym spotkaniem zakończyli kolejny etap przygotowań do rundy wiosennej. Jutro mają dzień wolnego po czym w przyszłym tygodniu ponownie spotkają się czterokrotnie. Na zakończenie kolejnego tygodnia zagrają z drużyną również z IV ligi podkarpackiej, a mianowicie z Rzemieślnikiem Pilzno.