Minimalna porażka z Ropczycami!

• autor: wojtas_6_, 2018-02-17 15:38

Mecz sparingowy

17.02.2018r. (sobota) godz. 12:00 Euroboisko w Niecieczy

Znalezione obrazy dla zapytania błękitni ropczyce  MLKS Polan Żabno 0-1 Błękitni Ropczyce

Polan Żabno 0 – 1 Błękitni Ropczyce

POLAN (I połowa): Niziołek  – Prażuch, Baruch, Jachym, Cierlik - Budzyński, Czerkies, Frąc, Wrzosek, Pikul - Radoń

POLAN (II połowa): Niziołek (65' Kurpisz)  – Łoś, Baruch, Jachym (65' Prażuch), Cierlik - Bugajski, Czerkies, Frąc (65' Kobos), Mącior, Pikul (65" Bigos) -  Radoń

0-1 44’ bramka dla Błękitnych - strzał głową po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry

W sobotnie południe na euroboisku w Niecieczy Polan Żabno podejmował kolejnego swojego rywala w zimowym okresie przygotowawczym - Błękitnych Ropczyce. W porównaniu do środowej potyczki z Rylową aura dopisała w pełni i nic nie stało na przeszkodzie w rozegraniu dobrych zawodów. Do składu Polanu po krótkiej absencji spowodowanej kontuzją wrócił Karol Bigos. Nadal z kontuzją zmaga się nasz drugi z napastników Wojciech Kruk. Jak podaje sztab medyczny ma on wznowić treningi z drużyną już w przyszłym tygodniu. Nieobecny był po raz kolejny kierownik drużyny Polanu. Tym razem historia braku cytryny peruwiańskiej jednak się nie powtórzyła gdyż kierownik Szara nie wiedzieć czemu stał się jakby bardziej zapobiegawczy. Początek spotkania to wyraźna przewaga drużyny z Ropczyc. To oni dłużej utrzymywali się przy piłce i konstruowali akcje. Polan skupił się pierwszych fragmentach gry na defensywie. Dobra gra Błękitnych przyniosła w 23 minucie akcję po której jeden z ich zawodników został nieprzepisowo zatrzymany i mieliśmy rzut karny. Na wysokości zadania stanął bramkarz Polanu Jakub Niziołek, który "jedenastkę" obronił. W tym momencie nastąpił zwrot w grze Żabnian, którzy ruszyli do ofensywy i zdołali przeprowadzić kilka składnych akcji bocznymi strefami boiska. Niestety to piłkarze Błękitnych schodzili na przerwę z jednobramkową przewagą wykorzystując złe ustawienie zawodników Polanu przy stałym fragmencie gry. W drugiej połowie trener Piotr Brożek dokonał kilku roszad co wpłynęło pozytywnie na grę naszej drużyny. Niestety jedna z nich była zmianą wymuszoną. Murawę przedwcześnie musiała opuścić nasza "biała skała" w defensywie Kamil Jachym, którego jak określił sam zawodnik "obgryzły buty" (wersja oficjalna). Polan Żabno z minuty na minutę coraz mocniej naciskał na rywala ale najwyraźniej w dniu dzisiejszym niemoc strzelecka wzięła górę i do siatki Błękitnych Ropczyc nie wpadła żadna futbolówka.

Nadchodzący tydzień będzie kolejnym ciężkim etapem przygotowań. Zawodnicy poza treningami rozegrają dwa sparingi z juniorami Termaliki Bruk-Bet i Okocimskim Brzesko oraz wezmą udział jak co roku w turnieju halowym im Władysława Kijaka organizowanym na hali sportowej w Żabnie.