Unia lepsza od Polanu!

• autor: wojtas_6_, 2018-03-04 12:03
Znalezione obrazy dla zapytania unia tarnów

Mecz sparingowy

03.03.2018r. (sobota) godz. 14:30 Euroboisko w Niecieczy

MLKS Polan Żabno 1-2 Unia Tarnów

>> Więcej w rozwinięciu <<

Polan Żabno 1– 2 Unia Tarnów

POLAN: Niziołek (45' Kurpisz)  – Prażuch, Baruch (45' Łoś), Jachym, Cierlik - Budzyński, Czerkies (80' Wrzosek A.), Wrzosek K., Frąc (73' Wróbel), Pikul (55' Radoń) - Bigos

0-1 4' Bramka dla Unii

0-2 66’ Bramka dla Unii

1-2 77’ Wrzosek K. - dobitka po uderzeniu Frąca

Ostatni czas związany z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi nie był łatwym okresem dla drużyn przygotowujących się do startu wiosennej rundy rewanżowej swoich lig. Problemy z pogodą nie ominęły także Polanu Żabno. Bardzo niskie temperatury oraz padający śnieg mocno dawał się we znaki naszym zawodnikom. Zaplanowany sparing na poprzedni weekend z Okocimskim Brzesko musiał zostać odłożony na inny termin, a w konsekwencji wogóle się nie odbył. Miejmy nadzieje, że sroga w ostatnim czasie zima odejdzie w zapomnienie i nastanie w końcu wyczekiwana przez wszystkich wiosna.

W sobotnie popołudnie nie było na szczęście żadnych problemów związanych z panującą aurą i można było w bardzo dobrych warunkach rozegrać kolejny test mecz. Przeciwnikiem Polanu Żabno tym razem była III-ligowa Unia Tarnów. Spośród wszystkich sparingpartnerów to drużyna "jaskółek" wydawała się być najtrudniejszym rywalem całego okresu przygotowawczego. Przygotowanie fizyczne, które jest głównym atutem drużyny z Tarnowa można było łatwo dostrzec patrząc na przebieg całego spotkania. Polan przystąpił do spotkania bez nieobecnego Wojciecha Mąciora (którego dopadła grypa) oraz Wojciecha Kruka, który wraca po kontuzji i nie jest jeszcze w stu procentach przygotowany do gry. Do kadry pierwszej drużyny, jak już wcześniej wspominaliśmy, dołączył Arkadiusz Wrzosek oraz Przemysław Wróbel, który poprzednio reprezentował barwy Unii Niedomice. Jeśli chodzi o przebieg meczu to można było się spodziewać, że to drużyna z Tarnowa będzie dyktować warunki spotkania. Tak też się działo. Od samego początku wysoki pressing na połowie Polanu nie pozwalał naszym zawodnikom swobodnie operować piłką. To Unia przez większą część pierwszej połowy była w posiadaniu piłki, a Polan ograniczał się do szybkich wyjść z kontry, którymi stworzył  dwie sytuacje bramkowe. Odpowiednio swoje szanse mieli Ł.Czerkies oraz K.Bigos lecz za każdym razem górą był bramkarz Unii. Druga odsłona spotkania przyniosła bardziej otwartą grę z obu stron. Coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić nasi piłkarze co pozwoliło kreować kolejne sytuacje bramkowe. Dobre zmiany trenera Brożka ożywiły grę w ofensywie lecz nie udało się już niestety odwrócić losów tej potyczki. Wiadomym jest, że wynik meczu sparingowego jest raczej rzeczą drugorzędną. Cieszyć powinna postawa naszej drużyny, która na tle silnego rywala zaprezentowała się z dobrej strony.

W kolejnym i ostatnim sparingu przed startem ligi Polan Żabno zmierzy się z Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska. Mecz ten odbyć się ma już na naturalnej nawierzchni trawiastej bocznego boiska w Żabnie w przyszłą sobotę.

autor: ~leon 2018-03-06 17:08:21

avatar brakowalo wam niewiele mozemy wam oddac Gucwe z tarnovi i to za darmo

autor: ~kibic 2018-03-08 14:27:52

avatar nie trzeba nam żadnego Gucwy, mamy swoich.

autor: ~elnino 2018-03-08 19:28:44

avatar Z drewnem do tartaku a nie Żabna.. ;)

MLKS Polan Żabno Metal Tarnów
MLKS Polan Żabno 1:1 Metal Tarnów