Remis juniorów w pierwszym meczu wiosny!

*Polan Żabno - Wolania Wola Rzędzińska 2-2 (1-2)

Żółta kartka: Hubert Owca (faul)

Polan: D.Stachura (65'Łaski) Chrościński, Motylski, Solak, Kobos - J.Kijowski, K.Lechowicz, Biedroń, B.Kijowski, Owca - Radoń (46' Jankowski)

,  >>relacja w rozwinięciu>>

Rozpoczęła się po długim oczekiwaniu runda wiosenna I ligi juniorów starszych. W rundzie wiosennej liga niestety będzie wyglądać kadłubowo z uwagi na wycofanie się trzech drużyn. Z rozgrywek wycofały się drużyny Szreniawy Nowy Wiśnicz, Łukovii Łukowa i Olimpii Wojnicz. Niestety jest to bolesne, że ta tym poziomie rozgrywek wycofuje się tyle drużyn.

​Juniorzy Polanu w pierwszym wiosennym meczu zmierzyli się z zespołem Wolanii Wola Rzędzińska, gdyż pierwszy mecz z Orłem Dębno został przeniesiony na inny termin. Kadra Polanu została poszerzona o dwóch zawodników. Z zespołu Avy Grądy trafił bramkarz Adrian Łaski oraz Hubert Owca, który w rundzie jesiennej występował w drużynie Dunajca Konary. Żabnianie chcieli się zrewanżować za wysoką porażkę wyjazdową. Mecz od początku toczył się w środkowej strefie boiska. Po kilku minutach wyrównanej walki padła bramka dla gości. Po przypadkowym odbiciu przez bramkarza gospodarzy, zawodnik gości w 7 minucie zdobył bramkę i goście objęli prowadzenie. Żabnianie próbowali odrobić straty jednak dobrze zorganizowani goście nie pozwolili gospodarzom na zbyt wiele w ofensywie. Jednak w 28 minucie żabnianie dopięli swego. Piękny strzał zza pola karnego oddał Radoń i był remis 1-1. Niestety radość gospodarzy trwała krótko bo trzy minuty później goście objęli ponownie prowadzenie. W 35 minucie czerwoną kartka ukarany został obrońca gości za faul na Radoniu, który wychodził na czystą pozycję. Jednak pomimo tego wynik  2-1 dla gości utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie po wejściu Jankowskiego żabnianie wszelkimi sposobami próbowali odrobić straty jednak goście pomimo gry w 10-kę bronili się skutecznie aż do 75 minuty. Wtedy bramkę wyrównującą dla gospodarzy zdobył wspomniany Jankowski. Zawodnik ten miał jeszcze dwie wyśmienite okazje do zdobycia bramki jednak piłka za każdym razem nie wpadła do siatki gości i mecz zakończył się wynikiem remisowym 2-2. Szkoda, że pomimo gry w przewadze żabnianom nie udało się zwyciężyć, ale goście w dniu dzisiejszym pozostawili dobre wrażenie. Ale jak mówi stare porzekadło: Jeśli nie można wygrać meczu, trzeba go zremisować. Należy nadmienić, że to dopiero pierwszy remis Polanu w tych rozgrywkach. Żabnianie zajmują 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów.

W 17 kolejce Polan zagra na u siebie w sobotę 14 kwietnia o godz. 11:00 w derbach z Dąbrovią.

Kliknij:  Aktualna tabela