Druga kolejka, pierwsze zwycięstwo!

• autor: wojtas_6_, 2018-08-19 13:31

2 kolejka ligi okręgowej (Tarnów II) 2018/19
18.08.2018r. godz. 17.00 (sobota)

LUKS Skrzyszów 1-3 POLAN Żabno

Relacja w rozwinięciu>>>

POLAN: Kurpisz - Wróbel, Jachym, Nagórzański, Frąc - Pikul, Zieliński(75' Kijowski), Bugajski, Czerkies - Radoń, Kruk(46' Miroszka)

Pozostali: Stachura

Bramki: 0:1 2' Radoń, 1:1 26' ?, 1:2 53' Nagórzański, 1:3 84' Wróbel

W drugiej kolejce spotkań o mistrzostwo tarnowskiej ligi okręgowej zawodnicy z Żabna udali się do Skrzyszowa aby tam rozegrać swój pierwszy mecz wyjazdowy w nowym sezonie. Pierwszy wyjazd i pierwsze zwycięstwo... Trener Kurzawski w tym meczu nie mógł skorzystać z usług Prażucha, Stryczka i Kopcia, którzy od początku sezonu zmagają się z kontuzjami. Zaś po wyleczonym urazie do kadry meczowej powrócił Miroszka. Spotkanie wręcz idealnie rozpoczęło się dla zawodników z Żabna. Szybko bo w 2 minucie bramkę po szybkiej akcji całej drużyny strzelił Radoń. Wydawałoby się że strzelony gol ostudzi zapędy przeciwników i uspokoi grę. Nic bardziej mylnego. Mecz w pierwszej odsłonie był bardzo zacięty i wyrównany. Skrzyszów uparcie dążył do wyrównania co zresztą im się udało w 26 minucie spotkania za sprawą splotu błędów w naszej defensywie. W przerwie meczu trener Kurzawski zdecydował się wprowadzić powracającego po kontuzji Miroszkę. Ruch ten okazał się być trafnym gdyż gra zespołu zdecydowanie się poprawiła. W 53 minucie po przebojowej akcji świeżo wprowadzonego Miroszki sędzia odgwizduje rzut karny po ewidentnym faulu na nim. "Jedenastkę" na bramkę pewnie zamienił Seweryn Nagórzański, który niczym Robert Lewandowski przyzwyczaił do zależności rzut karny = pewna bramka. Gol dla Żabna ewidentnie podciął skrzydła zawodnikom z Skrzyszowa, którym im dalej w mecz tym coraz bardziej brakowało sił. Efektem tego było zdobycie trzeciej bramki przez naszą drużynę. W 84 minucie dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Miroszki na bramkę strzałem głową zamienił Wróbel, który ustalił wynik spotkania pieczętując tym samym zdobycie pierwszych trzech punktów dla Żabna.

autor: ~kibic 2018-08-20 08:04:55

avatar Brawo,oby tak dalej!!!

MLKS Polan Żabno Metal Tarnów
MLKS Polan Żabno 1:1 Metal Tarnów