Dąbrovia Dąbrowa Tarn 3-0 POLAN Żabno

Relacja w rozwinięciu>>>

POLAN: Kurpisz - Wróbel, Jachym, Nagórzański, Prażuch - Pikul (85' Zieliński), Bugajski, Czerkies, Miroszka, Kopeć (78' Kruk) - Frąc (60' Radoń)

Pozostali: Stachura

Długo wyczekiwane derby zakończone klęską. Po ostrym i zaciętym meczu Dąbrovia zwyciężyła Polan 3:0. Od pierwszych minut spotkania to nasza drużyna narzuciła swój styl gry chcąc pokazać, że do Dąbrowy przyjechała walcząc o pełną pulę. Dobra gra pozwoliła wypracować kilka dobrych sytuacji, z których przynajmniej dwie powinny zostać przez naszych zawodników wykorzystane. Wydawałoby się, że kwestią czasu będzie zdobycie pierwszej bramki przez Żabno, a następnie kolejnych jednakże wszystko zostało odmienione poprzez podyktowany przez sędziego rzut karny dla gospodarzy. Od tego momentu zaczął się dramat naszych piłkarzy, którzy przez następne 5 minut stracili dwie kolejne bramki mocno komplikując sobie to spotkanie. Niezwykle bolesnym faktem jest to, że zdobyte tak szybko trzy gole przez Dąbrovie nie wynikały z pięknych i przebojowych akcji gospodarzy lecz z popełnionych błędów indywidualnych naszych zawodników. Drugą połowę meczu mocnym akcentem rozpoczęli nasi zawodnicy wierząc, że losy spotkania zdoła się jeszcze odwrócić. Udało się stworzyć kilka akcji lecz żadna z nich nie przyniosła efektu w postaci bramki. Czym bliżej końca tym temperatura spotkania rosła coraz bardziej co generowało otrzymywane upomnienia od sędziego. Niestety dwa czerwone kartoniki obejrzało dwóch naszych zawodników i Polan mecz musiał kończyć w "dziewiątkę". W takim układzie walka o zwycięstwo stała się właściwie niemożliwa i mecz zakończył się rezultatem ustalonym w pierwszej odsłonie. Porażka w tak długo wyczekiwanych derbach powiśla była bardzo bolesna lecz nasi zawodnicy na pewno nie spuszczą głów i już w kolejnym meczu zechcą udowodnić, że stać ich na zdobywanie kolejnych goli i punktów. Kończąc opis tego spotkania nie można nie zwrócić uwagi na pracę trójki arbitrów tego meczu, którzy kompletnie nie umieli sobie poradzić z wagą tego spotkania. 18 żółtych i 2 czerwone kartki oraz wulgarny sposób rozmowy z zawodnikami na boisku, która była słyszana na trybunach mówią same za siebie. Oby jak najmniej takich ludzi pełniących takie funkcje!