22.09.2018r. godz. 14.00 (sobota)

LKS Pogórze Pleśna 1-4 POLAN Żabno

Relacja w rozwinięciu>>>

POLAN: Kurpisz - Prażuch, Nagórzański, Jachym, Miroszka - Pikul (75' Kijowski), Czerkies, Bugajski, Frąc - Kopeć (80' Zieliński), Radoń (65' Kruk)

Bramki: 1:0 26' ?, 1:1 37' Radoń, 1:2 70' Kruk, 1:3 78' Miroszka, 1:4 90+2' Bugajski

Po dość przeciętnym początku sezonu w wykonaniu naszej drużyny w końcu nadszedł lepszy lepszy czas zarówno dla kibiców jak i samych zawodników. Drugi mecz z kolei i drugie zwycięstwo w przekonującym stylu dają nadzieję, że koniec rundy może być w wykonaniu żabnian godny przedsezonowych oczekiwań. Na wyjazdowe spotkanie w Pleśnej stawili się niemal wszyscy zawodnicy będący w kadrze zespołu. Zabrakło Filipa Wróbla, który obciążony karą trzech meczów po czerwonej kartce w derbach powiśla odsiaduje jeszcze swój wyrok oraz Damiana Stachury, któremu impreza rodzinna nie pozwoliła uczestniczyć w tym wydarzeniu. Mecz w Pleśniej w każdym aspekcie został zdominowany przez nasz zespół. Nasi zawodnicy przewyższali swoich rywali co najmniej o klasę jednak nie udało się im ustrzec błędu w pierwszej fazie spotkania kiedy to w 26 minucie po wykonywaniu rzutu rożnego nadziali się na szybką kontrę i jako pierwsi stracili bramkę. Fakt ten nie wywarł na nich większego wrażenia gdyż widząc słabą postawę zawodników Pleśnej byli pewni, że kolejne bramki będą wpadać tylko do siatki gospodarzy. Tak też się stało. Stosunkowo szybko, bo niewiele ponad 10 minut później po strzale z 14 metra do wyrównania doprowadził Radoń, dzięki czemu Żabno wyrównało wynik spotkania. Druga odsłona meczu to frontalne ataki naszej drużyny, które długo jednak nie mogły znaleźć drogi do bramki Pleśnej. Stało się to dopiero w 70 minucie, kiedy to wprowadzony na boisko Kruk w sytuacji sam na sam bardzo spokojnie umieszcza piłkę w siatce delikatnie przenosząc piłkę nad wychodzącym bramkarzem. Po tym fakcie widząc niemoc Pogórza (brutalny faul na Kamilu Jachymie i czerwona kartka dla jednego z nich) zawodnicy trenera Kurzawskiego jeszcze mocniej ruszyli na przeciwnika aby przypieczętować swoje zwycięstwo w tym meczu. Efektem tego były kolejne bramki. Wynik na trzy podwyższył Miroszka efektownym strzałem zza pola karnego, a na cztery wynik spotkania ustalił Bugajski strzałem głową po dośrodkowaniu Czerkiesa. Po tym meczu można być zadowolonym z kolejnego przekonującego zwycięstwa naszej drużyny, która widać że sukcesywnie wraca na dobre tory, a co do naszego sobotniego rywala to zdecydowanie bardziej w tym meczu naszym zawodnikom przeszkadzała krzywa i dziurawa murawa niż oni.