Turniej Rówieśników 2019

Zwycięski Turniej Równieśników PZPN!

• autor: lukasz, 2019-10-14 09:17

W sobotę, 12 października 2019 r., na boisku Wawelu Kraków odbył się Turniej Rówieśników PZPN. Wygrał zespół Polanu Żabno!!!

turniej-rowiesnikow-2019-6825724.jpg turniej-rowiesnikow-2019-6825725.jpg

Małopolski Związek Piłki Nożnej postanowił uczcić rocznicę 100-lecia PZPN turniejem piłkarskim klubów, rówieśników ogólnopolskiej federacji. Wzięli w nimj udział: MKS Babia Góra Sucha Beskidzka, KS Beskid Andrychów, MLKS Polan Żabno i WKS Wawel Kraków.
Przy pięknej, słonecznej pogodzie grano po 45 minut, zmiany dokonywane były systemem hokejowym. Współorganizatorem turnieju był WKS Wawel Kraków.

Po pierwszym półfinałowym meczu turniej oficjalnie otworzył prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, red. Ryszard Niemiec. Później prezes związku wraz z prezesem WKS Wawel Kraków - Rajmundem Ludwigiem i wiceprezesem Wawelu - Pawłem Wójcikiem złożyli wiązanki kwiatów przed tablicami ku czci generałów - Bernarda Stanisława Monda i Mieczysława Karusa.

Spotkania półfinałowe były wrównane. W pierwszym faworyzowany Beskid Andrychów okazał się lepszy dopiero po serii rzutów karnych. Z kolej B-klasowy Wawel do końca stawiał zacięty opór późniejszemy trumfatorowi turnieju - Polanowi Żabno. W finale odmłodzony Beskid prowadził z Polanem 2-0, by ostatecznie przegrać 2-3 po bramce straconej w ostatniej minucie potyczki.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary i upominki przygotowane przez PZPN. W ceremonii zakończenia turnieju brali udział - wiceprezes PZPN Marek Koźmiński i 4-krotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski, który jest przewodniczącym Komitetu Honorowego Jubileuszu 100-lecia WKS Wawel.

Półfinały:

1-2 Krzysztof Lechowicz 18
2-2 Wojciech Kruk 34
3-2 Konrad Wróbel 45

Sędziowie turnieju: Tomasz Tatarzyński, Damian Cichoń, Marcin Jurek (KS Kraków).

POLAN: Mikołaj Ciombor, Maciej Burzawa, Konrad Wróbel, Krzysztof Lechowicz, Dawid Kurzawski, Wojciech Prażuch, Łukasz Młodawski, Mateusz Wróbel, Daniel Kurzawski, Kamil Jachym, Bartłomiej Spinda, Michał Kędzierski, Wojciech Kruk, Szymon Kowalski, Błażej Jachym. Trener: Daniel Kurzawski, kierownik drużyny: Bartłomiej Biernat.

BESKID: Kamil Syty, Jakub Skrzypiec, Konrad Gondko, Karol Maciejczyk, Artur Mizera, Daniel Dobrzański, Seweryn Kierczak, Miłosz Koczur, Karol Kozieł, Daniel Kuźma, Nikodem Łysoń, Jakub Marek, Daniel Budka, Oskar Mrzygłód, Kamil Nowak, Dawid Rzegotka, Tomasz Stawowy, Daniel Wróbel, Jakub Rusinek. Trener: Mariusz Sobala, kierownik drużyny: Szymon Wandzel.

BABIA GÓRA: Kacper Loranc, Szymon Żaczek, Jakub Talaga, Przemysław Burliga, Artur Rzepka, Kamil Dyduch, Michał Wójtowicz, Łukasz Gołuszka, Gabriel Janiczak, Maciej Stróżak, Tomasz Szarlej, Piotr Pacyga, Dawid Sumera, Jakub Kociołek, Grzegorz Talaga, Grzegorz Kmiecik. Trener: Grzegorz Kmiecik, kierownik drużyny: Adrian Chorąży.

WAWEL: Antoni Grzyb, Piotr Uberman, Szymon Gawron, Filip Gawron, Tomasz Siemieniec, Jakub Armatys, Radosław Chodana, Oleksandr Lypchansky, Rafał Piechowski, Paweł Rechemtiuk, Kamil Mazur, Oskar Nunes, Krzysztof Hajduk, Mateusz Zych, Łukasz Zając, Grzegorz Owca, Jakub Isakiewicz, Dario Miguel, Adrian Gryz. Trener: Piotr Skwarek, kierownik drużyny: Artur Bruzda.

autor: ~bob 2019-10-14 09:57:11

avatar znowu bardzo dobry występ Macieja Smagacza - SMAGI. Na trybunach byli skauci z Wisły i Cracovi, podobno wzięli od trenera z Żabna numer do niego.

autor: ~Smagi 2019-10-14 13:55:24

avatar Rzeczywiście temat jest, będę was moi fani informował na bieżąco. trzymacie kciuki.

autor: ~Do Bob 2019-10-17 21:21:00

avatar To czemu go nawet w składzie nie ma ? ;)

autor: ~odp 2019-10-18 09:55:31

avatar To było celowe pominięcie, bo miał też egzamin w ten dzień z archeologii i nie mógł być oficjalnie w dwóch miejscach naraz.

autor: ~fryz 2019-10-20 20:51:35

avatar ludzie cieszmy sie ze mamy tego chlopa w druzynie zapieprza co mecz i daje z siebie duzo druzynie ktyo tego nie rozumie niech zapyta innych.