MLKS Polan Żabno 2:2 Pogórze Pleśna

Bramki: Wojciech Kruk 2x

Skład: Mikołaj Ciombor - Wojciech Prażuch, Daniel Kurzawski (82' Łukasz Młodawski), Konrad Wróbel, Jakub Kijowski - Szymon Kowalski, Dawid Kurzawski, Szymon Zieliński, Maciej Smagacz (75' Bartłomiej Spinda), Krzysztof Kijowski - Wojciech Kruk

Przebieg spotkania:

Pierwsza połowa meczu to głównie przewaga gospodarzy w stwarzanych sytuacjach pod bramką rywala jak i w utrzymywaniu się przy piłce, chociaż przeciwnicy z Pleśnej potrafili zagrozić bramce Polanu kilkukrotnie wykorzystując błędy w wyprowadzeniu piłki, jednak świetnie spisujący się w bramce Ciombor nie dał się pokonać i przez długi czas utrzymywał czyste konto. Napór Polanu na bramkę gości szybko przyniósł bramkę, gdyż w pierwszych 5 minutach meczu Kruk wykorzystał dośrodkowanie Prażucha z prawej strony i było 1:0. Bramkarze obydwu drużyn zasługują na pochwałę po tym spotkaniu, ponieważ wiele razy udało im się uratować swoje drużyny przed stratą bramek w sytuacjach stuprocentowych. Około 25 minuty atak Polanu po składnej akcji i strzale Kurzawskiego dobija do pustej bramki Kruk i mamy wynik 2:0. Sytuacja w meczu nie zmienia się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron do zmasowanych ataków ruszyła drużyna Pogórza i tuż po rozpoczęciu drugiej połowy udaje im się złapać kontakt z gospodarzami po strzale z rzutu wolnego. Starania ich na tym się nie skończyły i nadal walczyli o uzyskanie bramki wyrównującej i to im się udało około 78 minuty. Większość drugiej połowy to ataki drużyny gości, która nie złożyła broni po słabszej pierwszej połowie. Polan zaczął budzić się z letargu dopiero po drugiej straconej bramce i choć udało się stworzyć kilka groźnych sytuacji pod bramkę gości, już nie udało się zmienić tego rezultatu.

Drużynie Polanu nie udaje się utrzymać zwycięskiej passy jednak mamy nadzieje, że uda się im utrzymać tą serie bez ligowych porażek jak najdłużej. W przyszłą niedzielę Polan jedzie na mecz do Wojnicza by walczyć o kolejne 3 punkty i by pokazać się ze znacznie lepszej strony niż w meczu z Pleśną.