Olimpia Wojnicz 5:3 MLKS Polan Żabno

Bramki: Kamil Jachym, Łukasz Radoń i Dawid Kurzawski

Skład: Mikołaj Ciombor - Michał Kędzierski, Kamil Jachym, Wojciech Prażuch, Bartłomiej Spinda - Daniel Kurzawski, Dawid Kurzawski, Szymon Zieliński, Maciej Smagacz (85' Łukasz Młodawski), Krzysztof Lechowicz - Łukasz Radoń (75' Bartłomiej Kijowski)

Przebieg spotkania:

Podobnie jak w poprzednim spotkaniu zespół Polanu wystartował z mocnym uderzeniem, przejmując kontrolę nad meczem w pierwszej połowie, w której udało się wykorzystać dwie sytuacje. Pierwsza bramka padła z dośrodkowania z prawej strony i strzale Jachyma, natomiast druga po dośrodkowaniu z lewej strony, które pewnie wykończył Radoń. Gospodarzom udało się tuż przed przerwą strzelić bramkę kontaktową, która znacząco podniosła ich morale przed drugą odsłoną spotkania.

Po przerwie do ataku znacząco ruszyli gospodarze, którzy tuż po rozpoczęciu drugiej połowy otrzymali rzut karny a następne dwie bramki strzelili w odstępie 10 minut. Rezultat 4:2 utrzymywał się przed długi okres czasu. W 70 minucie zawodnik Olimpii otrzymał czerwoną kartkę co sprawiło, że gospodarze bardzo cofnęli się do obrony i w 80 minucie zmasowane ataki Polanu przyniosły korzyść w postaci rzutu karnego wywalczonego i wykorzystanego przez Kurzawskiego. Goście do końca walczyli o chociaż jeden punkt, jednak w 90 minucie zawodnik gospodarzy lobując bramkarza Polanu ustanawia wynik spotkania.

Ten mecz kończy sześciomeczową passę meczów bez porażki Polanu. Wynik tego meczu nie jest zadowalający jednak w porównaniu z meczem z Pleśną drużyna pokazała się z dużo lepszej strony pod względem charakteru a także należy wyróżnić młodych graczy Polanu, którzy w tym meczu pokazali się z dobrej strony.

W przyszły weekend drużyna Polanu Żabno zmierzy się na własnym stadionie z liderem rozgrywek, Metalem Tarnów w sobotę o godzinie 13:30.