Turniej Rówieśników 2019

• autor: lukasz, 2019-11-12 12:29

LKS Ładna 3:3 MLKS Polan Żabno

Bramki: Maciej Smagacz, Wojciech Prażuch oraz Dawid Kurzawski

Skład: Damian Stachura - Michał Kędzierski, Wojciech Prażuch, Konrad Wróbel, Jakub Kijowski - Daniel Kurzawski, Szymon Zieliński, Dawid Kurzawski (70' Maksymilian Jankowski), Bartłomiej Kijowski (50' Wojciech Kruk), Krzysztof Lechowicz (87' Łukasz Młodawski) - Maciej Smagacz

Przebieg spotkania:

Mecz rozpoczął się koszmarnie dla zespołu gości, gdyż w pierwszych 15 minutach stracili 3 bramki (w 2, 6 i 15 minucie spotkania). Mimo takiego początku spotkania Polanowi udało się nieco uspokoić grę i przejąć inicjatywę w meczu stwarzając sobie kilka okazji pod bramką Ładnej, jednak żadna z nich nie sprawiła większych kłopotów drużynie gospodarzy. Dopiero w 36 minucie Smagaczowi udało się zdobyć bramkę, która dała drużynie dodatkowych sił przed drugą połową.

Na drugą odsłonę spotkania goście wyszli z bardzo dobrym nastawieniem i już w 46 minucie po indywidualnej akcji Prażucha i strzele z 25 metrów zdobyli bramkę kontaktową. Polan za wszelką cenę starał się odrobić straty i w 54 minucie dzięki rzutowi karnemu wykorzystanemu przez Kurzawskiego wyrównał stan spotkania. Od tego momentu mecz toczył się zdecydowanie pod dyktando gości, chociaż gospodarze również dochodzili do kilku dobrych okazji. Tak Polanowi, jak i Ładnej nie udało się przesądzić szal zwycięstwa na swoją korzyść i obie drużyny muszą cieszyć się ze zdobyczy jednego punktu z tego spotkania.

Pomimo tego, że nie udało się zwyciężyć w tym spotkaniu cieszy postawa zespołu w drugiej połowie, gdyż w ostatnich spotkaniach to właśnie druga połowa przesądzała o niekorzystnym wyniku dla drużyny Polanu. Miejmy nadzieję, że już w sobotę drużyna zmobilizowana do walki zdobędzie 3 punkty w derbowym spotkaniu przeciwko Ikarowi Odporyszów.

Wszystkie wyniki spotkań 15 kolejki:

Olimpia Wojnicz 5-1 Ciężkowianka Ciężkowice 10 listopada, 13:00
LKS Ładna 3-3 MLKS Żabno 10 listopada, 13:00
Ikar Odporyszów 2-4 LKS Szynwałd 9 listopada, 13:00
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 3-2 Wisła Szczucin 10 listopada, 13:00
Dunajec Zbylitowska Góra 7-1 Unia Niedomice 10 listopada, 13:00
Dunajec Zakliczyn 2-0 Tuchovia Tuchów 10 listopada, 13:00
GLKS Gromnik - Zorza Zaczarnie
w pierwotnym terminie (10 listopada, 13:00) odwołany z powodu złego stanu boiska
Pogórze Pleśna 1-4 Metal Tarnów 10 listopada, 13:00