Turniej Rówieśników 2019

Podsumowanie rundy jesiennej zespołu seniorów

• autor: lukasz, 2019-12-04 10:30

Przedstawienie drużyny i zawodników w liczbach oraz podsumowanie dokonań i gry w rundzie jesiennej

Drużyna Polanu Żabno od 14 sierpnia do 23 listopada rozegrała 17 spotkań oraz uczestniczyła w Turnieju Rówieśników PZPN, w których to ostatecznie zwyciężyła.

Na tych 17 spotkań złożyło się 15 meczów ligowych w ramach drugiej grupy tarnowskiej ligi okręgowej a także 2 mecze w okręgowym Pucharze Polskim zakończonym na fazie półfinału.

Dwu meczowa przygoda z Pucharem Polski to najpierw wygrany mecz w trzeciej rundzie przeciwko Strażakowi Karsy 3:0 i przegrany mecz w półfinale, po otrzymaniu wolnego losu w ćwierćfinale, przeciwko rezerwom Bruk-Betu Termalica 10:0.

W podsumowaniu tym przede wszystkim skupimy się na rozgrywkach ligowych, które są najważniejsze i do których drużyna przywiązuje największą wagę.

Polan Żabno w 15 rozegranych meczach uzyskał 18 punktów, na co złożyło się 5 wygranych przeciwko Zorzy Zaczarnie, Tuchovii Tuchów, Unii Niedomice, Wiśle Szczucin oraz LKS-owi Szynwałd; 3 remisy przeciwko Dunajcowi Zbylitowska Góra, Pogórze Pleśna i LKS-owi Ładna; 7 porażek przeciwko Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska, Dunajcowi Zakliczyn, GKS-owi Gromnik, Olimpii Wojnicz, Metalowi Tarnów, Ikarowi Odporyszów oraz Ciężkowiance Ciężkowice.

Zespół rozegrał 9 spotkań u siebie, w których uzyskał 11 punktów oraz 6 spotkań na wyjeździe w których uzyskał 7 punktów. Większa ilość punktów zdobytych przypadła właśnie na spotkania domowe ale także Polan znaczącą większość meczów rozegrał właśnie na stadionie przy ul. świętego Jana.

Ogólny bilans bramkowy na koniec rundy jesiennej w lidze to 30 bramek strzelonych oraz 42 bramki stracone. Bilans pomiędzy meczami domowymi a wyjazdowymi jest dosyć równy, gdyż u siebie Polan strzelił 17 bramek i stracił 23 a na wyjazdach strzelił 13 i stracił 19, co daje bilans bramkowy na poziomie -6 tak u siebie jak na wyjazdach.

Na koniec artykułu przedstawione zostaną liczby zawodników ale zanim dojdziemy do tego najpierw podsumowanie gry drużyny w trakcie tej rundy.

Polan zakończył rundę jesienną na 11 miejscu w tabeli i jest to miejsce dalekie od oczekiwanego miejsca przed rozpoczęciem rozgrywek. Drużyna bardzo kiepsko weszła w sezon remisując jedynie raz (przeciwko Zbylitowskiej Górze) w czterech pierwszych meczach rozgrywek. Częste zmiany personalne w składzie i jeszcze nieukształtowana żelazna pierwsza jedenastka dała się we znaki. W przerwie między sezonowej spora część zawodników opuściła klub a także spora część nowych zawodników wzmocniła drużynę przez co trener miał wiele niewiadomych, co do obsadzenia kilku pozycji w wyjściowej jedenastce.

Na dobre skład drużyny zaczął kształtować się w 5 kolejce, w której to drużyna odniosła pierwszą wygraną w rundzie jesiennej. Dało to solidnego kopa drużynie i gra w spotkaniach mogła się podobać, nie zawsze wygrywając w znaczący sposób ale po walce i zaangażowaniu każdego z członków drużyny. Zwłaszcza mogła cieszyć postawa młodych zawodników, którzy coraz liczniej zaczynają wchodzić do drużyny seniorskiej, ciągle wspieranej przez wielu doświadczonych zawodników.

Passa zwycięstw trwała przez 5 spotkań i dopiero mecz przeciwko Pleśnej, w którym to drużyna znacząco osłabła w drugiej połowie przy prowadzeniu do przerwy 2:0, ostatecznie zremisowanym 2:2 zakończył tą serię. Ta druga połowa naznaczyła pewien trend na następne mecze, gdyż Polan bardzo dobrze rozpoczynał swoje spotkania prowadząc do połowy przeciwko Wojniczowi 2:1 by ostatecznie ulec 5:3 a także remisując z Metalem do połowy 2:2 by przegrać 7:4. Te 3 mecze pokazują, że Polanowi w końcowej fazie rundy jesiennej zaczynało brakować sił aby podtrzymać formę w trakcie całych 90 minut. Jedynie jeszcze w meczu z Ładną drużyna wykrzesała z siebie dodatkowe siły w drugiej połowie jednak wystarczyło to by uratować 1 punkt po przespanym początku spotkania.

Ostatnie dwa mecze przeciwko Ikarowi i Ciężkowiance niestety nie przyniosły drużynie żadnych punktów i również strzelonych bramek, w obu przypadkach przegrywając 2:0. Gra drużyny w tych meczach była bardzo solidna jednak spora ilość niewykorzystanych sytuacji oraz kilka niewymuszonych błędów popełnionych w obronie sprawiło, że drużyna zakończyła rundę z pewnym niedosytem.

Przed nami długa, prawie czteromiesięczna przerwa w rozgrywkach. Drużyna ma nad czym pracować by wyeliminować elementy niedziałające jesienią oraz także wzmocnić te rzeczy, które działały tak dobrze podczas zwycięskiej serii.

Mimo, że wyniki mogą być niezadowalające dla wielu osób tak wydaje się, że gra sporej liczby młodych zawodników w drużynie, która dopiero co weszła do drużyny lub gra w niej drugi bądź trzeci sezon powoli zaczyna przynosić odpowiednie rezultaty. Również fakt, że młodzi zawodnicy naszej drużyny mają się od kogo uczyć i zbierać doświadczenia od graczy, którzy występowali w czwartej bądź wyższej lidze pozwoli im jeszcze szybciej i łatwiej przystosować się do warunków w piłce seniorskiej.

Miejmy nadzieję, że gra drużyny na wiosnę będzie stać na coraz wyższym poziomie i przyciągnie ona jeszcze większą rzeszę kibiców na trybuny by wspierać zespół w każdym ze spotkań w lidze okręgowej.

Liczba występów oraz minut zawodników (rozgrywki ligowe oraz pucharowe):

1. Wojciech Prażuch - 16 spotkań, 1224 minuty

2. Maciej Smagacz – 6 bramek

3. Dawid Kurzawski – 5 bramek

4. Łukasz Radoń, Kamil Jachym, Krzysztof Lechowicz – 2 bramki

5. Filip Wróbel, Maksymilian Jankowski, Jakub Kijowski, Szymon Zieliński, Szymon Kowalski, Wojciech Prażuch oraz samobój – 1 bramka

Najlepsi asystenci:

1. Dawid Kurzawski – 7 asyst

2. Krzysztof Lechowicz, Maciej Smagacz – 2 asysty

3. Wojciech Kruk, Maksymilian Jankowski, Jakub Kijowski, Szymon Zieliński, Wojciech Prażuch, Bartłomiej Spinda – 1 asysta

Żółte kartki:

1. Łukasz Radoń, Szymon Kowalski – 5 żółte kartki