Podsumowanie rundy jesiennej zespołów młodzieżowych

• autor: lukasz, 2019-12-10 20:11

Podsumowanie zmagań drużyny juniorów oraz trampkarzy

W zeszłym tygodniu omówiona została drużyna seniorów a w tym tygodniu przychodzi czas na drużyny młodzieżowe.

Jakiś czas temu opublikowany został artykuł w którym podsumowane zostały rozgrywki młodzików, którzy skończyli rozgrywki ligowe w październiku i uzyskali awans do wyższej ligi. Poruszone były również drużyny trampkarzy oraz juniorów, którzy wówczas byli na półmetku sezonu/rundy i to na tych dwóch drużynach skupiona zostanie uwaga w tym artykule.

Drużyna juniorów Polanu Żabno czyli zawodnicy urodzeni od 2001 do 2004 roku jesiennych rozgrywek nie mogą zaliczyć do najbardziej udanych, ponieważ drużyna w 11 rozegranych meczach uzyskała 9 punktów na co składają się 3 wygrane oraz 9 porażek. Warte zaznaczenia jest to, że z tych wygranych meczów dwa z nich zostały osiągnięte poprzez walkower przeciwko drużynie z Dębna oraz Szynwałdu. Taka sytuacja również przydarzyła się raz naszej drużynie jednokrotnie, gdy nie stawili się do gry przeciwko Okocimskiemu Brzesko. Nasi zawodnicy w spotkaniach na jesieni zdobyli 16 bramek i stracili ich 45. Juniorzy obecnie zajmują 8 miejsce w tabeli mając 3 punkty przewagi nad 11 miejscem spadkowym oraz 8 punktów straty do zajmującej 7 miejsce Łęgovii.

Podsumowując grę drużyny podczas jesieni przede wszystkim warto zaznaczyć przede wszystkim brak zaangażowania zawodników w mecze wyjazdowe, w których dwukrotnie brakło pełnej jedenastki (w meczu przeciwko Zakliczynowi przegranemu 8:1 i Borzęcinowi przegranemu 11:1) a także dwukrotnie drużyna brała udział w jedenastu jednak nie kończąc obu spotkań w pełnym składzie (z powodu kontuzji zawodnika w przypadku meczu z Łęgovią przegranym 3:1 oraz z powodu czerwonej kartki w meczu z Trzcianą przegranym 10:1).

W spotkaniach u siebie sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Może wyniki nie były najbardziej zachwycające ale trener zawsze miał do dyspozycji większą ilość zawodników i również dzięki temu gra na własnym boisku wyglądała znacznie lepiej, gdy trener w drugiej części spotkania mógł zmienić zmęczonych zawodników. Tego właśnie zdecydowanie brakowało w meczach wyjazdowych.

Cieszy bardzo fakt, że zawodnicy którzy nadal są w wieku juniorskim zaliczają już znaczące ilości minut w drużynie seniorskiej i pokazują, że mogą wnieść dużo pozytywnej wartości i energii na boisku, dlatego też teraz w przerwie zimowej będzie okazja do zbudowania formy na wiosnę i liczymy, że zawodnicy którzy nadal występują przejmą na siebie odpowiedzialność za drużynę co w przyszłości da im solidne podstawy by awansować do drużyny seniorskiej.

Najlepsi strzelcy juniorów:

1. Tyler Marchwiany – 3 bramki

2. Oskar Solak – 2 bramki

3. Miłosz Motylski, Szymon Radaczyński, Patryk Drożdż, Bartosz Chrościński, Maciej Kijowski – 1 bramka

Kadra zespołu: Dawid Budzyń, Bartosz Chrościński, Mikołaj Ciombor, Patryk Drożdż, Przemysław Florek, Krzysztof Górka, Michał Kędzierski, Maciej Kijowski, Przemysław Lasak, Adrian Lechowicz, Tyler Marchwiany, Nikodem Marchwiany, Miłosz Motylski, Hubert Owca, Szymon Radaczyński, Oskar Solak, Bartłomiej Spinda, Sebastian Tatarczuch, Tomasz Żołądź

Teraz czas na drużynę trampkarzy Polanu Żabno a więc zawodników urodzonych w roku 2005 i 2006.

Trampkarze wzięli przykład z drużyny młodzików, która będzie na wiosnę występować w wyższej lidze, tak również w nowym sezonie będziemy mogli oglądać drużynę trampkarzy Polanu na wyższym szczeblu rozgrywkowym.

Nasza drużyna trampkarzy rozegrała w swojej lidze 8 spotkań w których uzyskała 21 punktów, na które złożyło się 7 wygranych oraz 1 porażka. Bilans bramkowy drużyny to 55 strzelonych bramek oraz 18 straconych.

Bilans bramkowy drużyny pokazuje, że drużyna ma w swoich szeregach bardzo mocną linię ofensywną, która w 5 spotkaniach strzeliła 7 lub więcej bramek. Poza ilością zdobytych bramek, która tak mocno przykuwa uwagę warto docenić również postawę defensywną drużyny tracąc jedynie w 2 meczach dwie lub więcej bramek.

Nasi zawodnicy zdominowali swoją ligę i w każdym kolejnym meczu pokazywali swoja wartość przekonującymi wygranymi. Jedyna wpadka przydarzyła się w 2 kolejce w pojedynku przeciwko Radłovii, gdy to w niepełnym składzie ulegli na wyjeździe 9:0. W pozostałych spotkaniach dwukrotnie pokonali Mędrzechów (4:3, 7:1), dwukrotnie pokonali Odporyszów (9:0, 17:1), dwukrotnie pokonali Łęgovię (7:2, 2:1) oraz zwyciężyli z Radłowem w rewanżu (8:1).

Gratulujemy całej drużynie świetnego występu w sezonie oraz mamy nadzieje, że na wiosnę będzie im szło podobnie dobrze, dlatego z niecierpliwością czekamy na powrót rozgrywek młodzieżowych by ponownie móc oglądać ich w akcji.

Najlepsi strzelcy trampkarzy:

1. Jakub Pacanowski – 14 bramek

2. Miłosz Gubernat – 10 bramek

3. Kacper Jedynak – 9 bramek

4. Hubert Makowski – 6 bramek

5. Piotr Pochroń, Karol Piątek, Piotr Merchut, Tomasz Palej – 3 bramki

6. Kacper Szara – 1 bramka

Kadra zespołu: Bartłomiej Bułat, Miłosz Gubernat, Bartosz Gubernat, Kacper Jedynak, Mikołaj Jurek, Dawid Korus, Kacper Magiera, Hubert Makowski, Piotr Merchut, Konrad Moryl, Jakub Pacanowski, Tomasz Palej, Karol Piątek, Piotr Pochroń, Kacper Szara