1 Środowy pojedynek zdecydowanie na plus! 2 Zapowiedź VI kolejki sezonu 2020/2021: LUKS Skrzyszów vs MLKS Polan Żabno

MLKS Polan Żabno 4:0 GKS Gromnik

Skład: Mikołaj Ciombor (45’ Damian Stachura) - Maksymilian Jankowski (80’ Arkadiusz Bauer), Kamil Jachym, Krzysztof Lechowicz, Wojciech Prażuch - Filip Wróbel, Wojciech Sołtysiak (55’ Daniel Kurzawski), Radosław Łoś, Krystian Majka (78’ Łukasz Młodawski), Adrian Zawada (46’ Maciej Smagacz) - Wojciech Kruk

Rezerwa: Bartłomiej Kijowski

Bramki: Wojciech Kruk 2x, Adrian Zawada i Daniel Kurzawski

Przebieg spotkania:

Pierwsze minuty spotkania były dosyć spokojne, obie drużyny chciały przygotować się do swoich ataków w miarę cierpliwie. W 8 minucie po dobrej wymianie piłki na prawej stronie boiska Majka znalazł się w dobrej sytuacji by dośrodkować piłkę w pole karne i wbiegający w pole karne Kruk precyzyjnym strzałem wykorzystał pierwszą sytuację w meczu. Po tej sytuacji mecz nieco ostygł i do ataków mocniej przystąpili goście chcący w tym meczu przede wszystkim wykorzystać szybkość swojego lewoskrzydłowego. Nie udało im się pokonać świetnie spisującego w pierwszej połowie Ciombora. Wynik przed przerwą w 37 minucie powiększył Zawada, który wykorzystał dobre wycofujące podanie Łosia i podkręconym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Gromnika. Przed przerwą po świetnej interwencji z rzutu wolnego kontuzji doznał bramkarz Polanu i gospodarze musieli dokonać zmiany na tej pozycji.

W drugiej połowie nieco mocniej przycisnęli goście, których starania około 60 minuty zostały nagrodzone rzutem karnym, jednak nie udało im się pokonać tym razem zmiennika Stachury, który genialną interwencją obronił strzał. Po karnym do głosu powrócili gospodarze nacierając na bramkę Gromnika z minuty na minutę coraz częściej. W 70 minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Majki przedłużając centrę w kierunku bramki zdobył Kruk. W 82 minucie mocnym strzałem z dystansu popisał się grający trener Daniel Kurzawski, który wykorzystał podanie Młodawskiego i tym oto akcentem zamknął wynik spotkania. Polan mógł zdobyć kilka bramek więcej pod koniec spotkania jednak w kilku sytuacjach zabrakło precyzji zawodnikom żabnieńskiej drużyny.

Drużyna po ciężkim meczu w Zakliczynie pokazała, że jest w stanie grać na bardzo dobrym poziomie. Niesiony głośnym dopingiem kibiców przez cały mecz Polan pokazał się z bardzo dobrej strony.

Już w najbliższą sobotę tj. 29.08.2020 drużyna wybiera się na mecz do Skrzyszowa.

Ponownie przeciwnik, który solidnie rozpoczął sezon i obecnie zajmuje on 3 miejsce w tabeli, tuż za plecami Polanu. Gospodarze sobotniego spotkania do tej pory uzyskali 11 punktów i pokazują, że nie można ich lekceważyć pomimo ich statusu beniaminka w tym sezonie.

Wszystkich kibiców zapraszamy w sobotnie popołudnie na mecz do Skrzyszowa. Liczymy, że drużyna ponownie zdobędzie 3 punkty i nieco oddali się od goniących ją w tabeli rywali.

Start meczu o godzinie 17:00