LUKS Skrzyszów 5:2 MLKS Polan Żabno

Skład: Damian Stachura - Maksymilian Jankowski (83’ Arkadiusz Bauer), Kamil Jachym, Filip Wróbel, Wojciech Prażuch - Wojciech Sołtysiak (60’ Bartłomiej Kijowski), Radosław Łoś (83’ Łukasz Młodawski), Daniel Kurzawski, Krystian Majka (55’ Wojciech Kruk), Grzegorz Szuran - Maciej Smagacz

Bramki: Wojciech Kruk i Wojciech Prażuch

Przebieg spotkania:

Całe spotkanie wyglądało bardzo podobnie, drużyna Polanu starała się stwarzać swoje sytuacje grając piłką i szukając wolnych przestrzeni do ataku, a Skrzyszów postawił na szybkie akcje nie martwiąc się zbytnio ilością posiadanej piłki. Wszystko może potoczyłoby się zdecydowanie lepiej, gdyby nie ilość wielu niewymuszonych strat w końcowej fazie budowania akcji, które tylko napędzały drużynę gości i ich szybkich bocznych pomocników.

Drużyna gospodarzy stworzyła sobie znacznie więcej sytuacji podbramkowych i wynik ten mógł być zdecydowanie wyższy, a zespół gości miał ich zaledwie trzy lub cztery. W drugiej połowie przy wyniku 3:0 w 62 minucie błysnął Prażuch, który wygrywając pojedynek jeden na jeden został sfaulowany w polu karnym przez ratującego akcję obrońcę. Rzut karny pewnie wykorzystał Kruk. W 82 minucie przy wyniku 4:1 drugi raz dał znać o sobie Prażuch, gdy mocnym strzałem głową pokonał bezradnego bramkarza Skrzyszowa.

Po raz drugi w tym sezonie Polan zostaje pokonany podobną bronią, czyli za sprawą kontrataku. Wydaje się, że jest to spory problem drużyny w tym momencie i będą musieli mocno popracować w obronie, by nie dopuszczać przeciwnika w kolejnym meczu do tylu łatwych okazji strzeleckich.