Historia klubu część XX: Lata współczesne!

Powoli zbliżamy się do końca drogi związanej z historią żabnieńskiego klubu piłkarskiego.

W dziewiętnastu artykułach umieszczonych do tej pory poznaliśmy historię z XX-wieku, a teraz zaczniemy skupiać się na wydarzeniach już po roku 2000.

Pierwszą częścią historii współczesnej będzie przede wszystkim galeria zdjęć z tego okresu. Wszystkie zdjęcia drużyn seniorów, drużyn młodzieżowych, wszystkich ich osiągnięć oraz zdjęcia ważnych wydarzeń sportowych mające związek z żabnieńską piłką.

“Czerwiec 2000 - awans pierwszej drużyny do IV ligi. Klub zmienia nazwę z LZS Żabno na Miejski Ludowy Klub Sportowy “Polan” Żabno. Trener Tadeusz Syrek.

Styczeń 2003 - trenerem zespołu został Jacek Czarnik.

Sezon 2003/04 - liczne zmiany pierwszych trenerów drużyny MLKS “Polan” Żabno. Byli nimi kolejno: Jacek Czarnik, Stanisław Krok, Daniel Krzaczek i Grzegorz Trytko oraz Tadeusz Syrek. Efekt - spadek zespołu z IV ligi.

Lipiec 2004 - obowiązki trenera drużyny przejął Tomasz Kijowski. Klub doczekał się również dodatkowej bocznej płyty, która w dużym stopniu odciążyła główną murawę stadionu w Żabnie.

Wrzesień 2004 - oddano do użytku halę sportową. W okresach zimowych korzystają z niej zawodnicy pierwszej drużyny jak i młodzieżowcy. Od tego czasu organizowane są tam rozgrywki piłki halowej w różnych kategoriach.

Czerwiec 2006 - awans zespołu “Polanu” do IV ligi.

Lipiec 2007 - spadek pierwszej drużyny z IV ligi. Wybory do nowego zarządu. Prezesem MLKS “Polan” Żabno wybrany został Tomasz Wróbel.

Czerwiec 2008 - ponowny awans drużyny “Polanu” do IV ligi.

Czerwiec 2009 - spadek drużyny z IV ligi. Trenerem pierwszego zespołu został Jacek Ćwik. W Żabnie otwarto “Orlika”. Obiekt usytuowany został obok szkoły podstawowej.

Lipiec 2010 - zmiana trenera, Jacka Ćwika zastąpił Daniel Krzaczek.

1 października 2011 - 100-lecie działalności sportowej w Żabnie. Wystawa “Od Sokoła do Polanu”.

5 stycznia 2012 - zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Wybrano nowy zarząd MLKS “Polan” Żabno na czele którego stanął ponownie Ryszard Łoś. Pierwszym szkoleniowcem drużyny został Grzegorz Trytko.

Sezon 2012/13 - na trenera drużyny powołany został Wacław Maciosek. Ponowny awans zespołu “Polanu” do IV ligi. Dodatkowo prowadzono jeszcze: rezerwy kl. A oraz szkolenie juniorów, trampkarzy, młodzików i orlików.

Styczeń - czerwiec 2014 - pierwszym trenerem drużyny “Polanu” był ponownie Tadeusz Syrek. Udział w rozgrywkach na miejscowym “Orliku”, natomiast w okresach zimowych rozgrywki halowe o Puchar Burmistrza.

Lipiec 2014 - trenerem pierwszej drużyny został Wacław Maciosek.

Czerwiec 2016 - spadek z IV ligi. Pierwszym trenerem został Piotr Brożek (poprzednio “Wolania” Wola Rzędzińska).

25 kwietnia 2017 - Żabno było organizatorem XI edycji UEFA Regions Cup. Na stadionie w Żabnie zmierzyła się reprezentacja Małopolskiego ZPN z reprezentacją Lubelskiego ZPN.

Czerwiec 2017 - ponowny awans pierwszej drużyny do IV ligi.”

Cytat z książki "100 lat, Od KS "Dunajec" do MLKS "Polan" Żabno, 1918 - 2018" autorstwa Pawła Domańskiego

Powiązana galeria: