Podsumowanie spotkań drużyn młodzieżowych: Pierwsze mecze sezonu

MLKS Polan Żabno 4:0 MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska

Skład: Hubert Makowski - Daniel Duź, Krzysztof Górka, Kacper Magiera - Karol Motylski (88’ Miłosz Gubernat), Sebastian Skowron, Konrad Trytko (77’ Daniel Gubernat), Michał Wielgus (70’ Jakub Wielgus); Przemysław Lasak (82’ Dawid Kantor) - Tyler Marchwiany (88’ Piotr Pochroń) , Nikodem Marchwiany (85 ’Kacper Strzelec)

Bramki: Tyler Marchwiany 2x, Nikodem Marchwiany i Sebastian Skowron

Przebieg spotkania:

Od początku spotkania obie drużyny toczyły zaciętą walkę w środku pola. W 13 minucie jednak to Polan otworzył wynik spotkania. Po strzale Sebastiana Skowrona w poprzeczkę z 20 metra do piłki w polu karnym dopadł Tyler Marchwiany i pewnym strzałem pokonał bramkarza Dąbrovii. Po golu gospodarzy goście chwilowo przejęli inicjatywę i dwukrotnie zaatakowali bramkę Makowskiego, jednak przy obu strzałach skutecznie interweniował. Pod koniec pierwszej połowy gra toczyła się głównie w środku boiska.

Po zmianie stron Polan zaczął udowadniać swoją dominację nad przeciwnikiem. W 48 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Tyler Marchwiany, pokonując golkipera gości płaskim strzałem z pola karnego. Drużyna Dąbrovii starała się kilkukrotnie zagrozić bramce Polanu ze stałych fragmentów gry, jednak defensywa i bramkarz skutecznie odpierali ich ataki. W 58 minucie po dwójkowej akcji braci Marchwianych piłkę w siatce umieścił młodszy z nich - Nikodem, natomiast w 81 minucie po indywidualnej akcji i efektownym minięciu rywala, precyzyjnym strzałem przy słupku wynik spotkania ustalił Sebastian Skowron. Był to pierwszy mecz drużyny w tym sezonie I Ligi Tarnowskiej Juniorów Starszych. 5 września zagrają spotkanie wyjazdowe z drużyną Czarni Kobyle. Drużynie Dąbrovii dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w następnych spotkaniach.

Kategoria wiekowa - Trampkarze: 2 i 3 kolejka

MLKS Polan Żabno 1:4 Fundacja Górnik Tarnów

Skład: Mikołaj Jurek - Bartłomiej Romański, Michał Bartnik, Kacper Bąkowski, Bartosz Gubernat, Dawid Korus, Bartłomiej Kozioł, Jakub Maćkiewicz, Kacper Szara, Piotr Merchut, Jakub Pacanowski

Grali także: Piotr Wiatr, Tomasz Górczak, Bartosz Grzesiak, Hubert Król, Rafał Lechowicz, Konrad Moryl

Bramka: Bartłomiej Kozioł

MLKS Polan Żabno 6:1 TS Tuchovia Tuchów

Skład: Mikołaj Jurek - Michał Bartnik, Dawid Korsus, Bartosz Gubernat, Tomasz Górczak; Jakub Maćkiewicz, Bartłomiej Kozioł, Bartłomiej Romański, Piotr Merchut, Piotr Wiatr; Jakub Pacanowski

Grali także: Bartosz Grzesiak, Konrad Moryl, Kacper Bąkowski, Kacper Szara

Bramki: Jakub Pacanowski 2x, Piotr Merchut, Michał Bartnik, Bartosz Gubernat i Piotr Wiatr

Od samego początku drużyna Polanu dominowała nad rywalami z Tuchowa, co poskutkowało bramką Jakuba Pacanowskiego w 15 minucie. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Piotr Merchut, który pokonał bramkarza finezyjnym strzałem słabszą nogą sprzed pola karnego. W pierwszej połowie ekipa Tuchovii nie mogła przebić się przez blok defensywny i jedynie dwukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Mikołaja Jurka.

W drugiej połowie Polan potwierdził swoją dominację. Najpierw na listę strzelców po raz drugi po strzale głową wpisał się Jakub Pacanowski, a chwilę później rzut rożny na bramkę zamienił Bartosz Gubernat. Niestety w 60 minucie kapitan gości pokonał bramkarza Polanu strzałem z rzutu karnego. Jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do gospodarzy, wynik pod koniec spotkania podwyższył Michał Bartnik, a ustalił Piotr Wiatr. Drużyna trampkarzy po trzech meczach ma na koncie 6 punktów. W środę 2 września o godzinie 18:00 zmierzy się na wyjeździe z drugą drużyną Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Kategoria wiekowa - Młodzik: 1 kolejka

MLKS Polan Żabno 2:15 Football Academy Dąbrowa Tarnowska

Skład: Kacper Korus - Szymon Merchut, Karol Jachimek, Krzysztof Gubernat, Bartłomiej Serwin, Eryk Węgrzyn, Piotr Serwin, Kacper Bąkowski, Michał Kalita, Jakub Oleksy, Oliwier Owca, Konrad Mosio, Konrad Gubernat, Kacper Kożuch, Krystian Gajdur i Wiktor Kwaśniak

Bramki: Kacper Bąkowski 2x

Mocno osłabiona drużyna młodzików przez wyjazdy wakacyjne chłopaków z rocznika 2008 i 2009 nie była w stanie postawić się drużynie z Dąbrowy. Do 20 minuty można było oglądać emocjonujące spotkanie, gdyż wynik wtedy wynosił 2:3, po tym czasie to już tylko popis strzelecki drużyny gości i mocne lanie sprawione żabnieńskiej drużynie złożonej głównie z rocznika 2010.

Młodziki swój drugi mecz rozegrają 2 września o godzinie 17 w Dąbrowie, a przeciwnikiem ich tym razem będzie zespół Dąbrovii.