Wygrana pomimo kiepskiej gry...

Wygrana pomimo kiepskiej gry...

ŚKS Unia Niedomice 1:2 MLKS "Polan" Żabno

Skład: Damian Stachura - Maksymilian Jankowski, Filip Wróbel, Krzysztof Lechowicz, Testowany 1 (46' Łukasz Młodawski) - Szymon Zieliński, Daniel Kurzawski, Wojciech Sołtysiak, Krystian Majka, Testowany 2 - Wojciech Kruk

Bramki: Wojciech Kruk 2x

Przebieg spotkania:

Pierwsza połowa toczyła się głównie na połowie gospodarzy. Spora liczba ataków w wykonaniu Polanu, zwłaszcza w bocznych sektorach, przynosiła sporo zagrożenia pod bramką Unii. Sytuacje te jednak nie miały przełożenia na wynik spotkania, jedyna bramka w pierwszej połowie padła po zagraniu piłki za plecy defensywy gospodarzy do wbiegającego Kruka, który precyzyjnym strzałem z woleja strzelił nie do obrony.

Druga połowa to zdecydowany plus na konto drużyny z Niedomic. Obie drużyny po przerwie dokonały kilku znaczących zmian taktycznych oraz personalnych i po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę Unia była lepszą drużyną. Zanim jednak zdołali znacząco zagrozić bramce Polanu, gościom udało się podwyższyć prowadzenie za sprawą rzutu karnego pewnie wykorzystanego przez Kruka. Polan miał jeszcze kilka świetnych sytuacji, by wybić z głowy marzenia zawodnikom Unii o dobrym wyniku, jednak bramkarz gospodarzy popisał się bardzo dobrymi interwencjami. Ostatnie 25 minut to masowe ataki na bramkę Polanu. Najpierw wykorzystany rzut karny, trzy rzuty wolne z odległości 18 metrów, które o włos mijały bramkę żabnieńskiej drużyny, a także kilka groźnych podań przez środek boiska, którym brakowało celności w ostatniej fazie akcji.

Ostatni mecz kontrolny przed startem ligi, której otwarcie dla drużyny Polanu nastąpi 2 sierpnia derbowym meczem z Ikarem. W siedmiu rozegranych meczach, drużyna Polanu zwyciężyła w czterech, w dwóch zremisowała i jeden przegrała. Trzeba przyznać, że gra drużyny w ostatnich tygodniach znacząco obniżyła loty. Mecze z Radomyślem i Rylovią to pojedynki, które pokazały wiele dobrego ze strony żabnieńskiej drużyny, jednak ostatnie trzy mecze pod względem gry nie stały na wysokim poziomie. Do rozpoczęcia ligi został już tylko tydzień i liczymy, że te słabsze mecze to tylko zasłona dymna przed tym co będzie czekać nas na otwarcie sezonu.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości