MLKS Polan Żabno 2:1 Dunajec Zbylitowska Góra

Skład: Damian Stachura - Maksymilian Jankowski, Kamil Jachym, Krzysztof Lechowicz, Wojciech Prażuch - Szymon Zielińsk, Wojciech Sołtysiak, Radosław Łoś (90’ Arkadiusz Bauer), Grzegorz Szuran (62’ Maciej Smagacz), Adrian Zawada (81’ Daniel Duź) - Wojciech Kruk (79’ Łukasz Młodawski)

Bramki: Wojciech Kruk i Maksymilian Jankowski

Przebieg spotkania:

Pierwsza połowa spotkania przebiegała dosyć spokojnie. Obie drużyny starały się wyczuć odpowiednie momenty do ataku i znaleźć rozwiązania dające możliwe szanse na zdobycie bramki. Mimo iż kibice głośno dopingowali na trybunach to nie udało im się zobaczyć piłki wpadającej do siatki w pierwszej części spotkania.

Po zmianie stron sytuacja się zmieniła. Obie drużyny znacząco przyspieszyły rozgrywanie akcji i dzięki temu udawało się znaleźć bardzo dobre szanse do zdobycia bramki. Kilkukrotnie w pierwszych 15 minutach drugiej połowy zawodnicy Polanu oddawali groźne strzały, jednak cały czas brakowało kilku centymetrów by pokonać bramkarza Dunajca. Przełamanie nadeszło w 63 minucie, gdy Smagacz zaraz po wejściu na boisko ruszył prawym skrzydłem i mocnym dośrodkowaniem zmusił bramkarza do błędu. Jego błąd wykorzystał Kruk, który walcząc do końca o piłkę dobił ją nad niezdarnie interweniującym bramkarzem. Problemy gości jednak na tym się nie skończyły. W 65 minucie akcję gości “przeczytał” Łoś i po przechwycie piłki w środku pola szybko posłał ją w kierunku Jankowskiego, który w sytuacji sam na sam strzelił nie do obrony. Po tych dwóch szybkich ciosach gospodarzy, sytuacja na boisku nieco się odmieniła. Dunajec nie złożył broni i postanowił walczyć do końca. W 73 minucie wyprowadzili kontratak prawą stroną boiska i po celnym dośrodkowaniu na długi słupek zdobyli kontaktową bramkę. W ostatnich 15 minutach obie drużyny miały jeszcze szansę by zdobyć kilka bramek, ale wynik pozostał niezmieniony i zespołowi z Żabna udało odnotować się kolejne zwycięstwo.

Drużyna w trzech meczach zdobyła 9 punktów i pokazała się z bardzo dobrej strony w tych spotkaniach. Mimo, że zwycięstwa były osiągane jednobramkową różnicą, pokazuje to że drużyna walczy mocno do ostatnich chwil i jest w stanie wytrzymać presję w ostatnich minutach spotkania. Już w najbliższy weekend drużyna Polanu zmierzy się na wyjeździe z zespołem Zakliczyna, a więc obecnym liderem rozgrywek.

Na tym nie koniec dobrych wieści, gdyż w sobotę swoje rozgrywki zainaugurowała drużyna trampkarzy!

Iskra Tarnów 1:5 MLKS Polan Żabno

Skład: Mikołaj Jurek, Kacper Bąkowski, Bartłomiej Romański, Bartosz Grzesiak, Bartosz Gubernat, Dawid Korus, Bartłomiej Kozioł, Jakub Maćkiewicz, Kacper Szara, Piotr Merchut, Jakub Pacanowski

Wystąpili również: Michał Bartnik, Tomasz Górczak, Rafał Lechowicz i Konrad Moryl

Bramki: Bartłomiej Kozioł 2x, Jakub Pacanowski 2x i Rafał Lechowicz

Drużyna trampkarzy grająca w tarnowskiej II lidze okręgowej trampkarzy bardzo dobrze rozpoczęła sezon pewnie wygrywając z Iskrą Tarnów na wyjeździe.

W środę 19 sierpnia o godzinie 18:00 zmierzą się oni na własnym boisku z Fundacją Górnik Tarnów. Wszystkich kibiców młodzieżowej piłki nożnej zapraszamy na to środowe spotkanie!