Historia klubu część XXXI: Mecz, który przeszedł do historii cz. I

Ze względu na to, że dwa najbliższe artykuły z sezonu 2005/2006 będą poświęcone jednemu wydarzeniu, dlatego tytuł artykułu został nieco zmieniony.

W trzecim artykule poświęconemu wyżej wymienionemu sezonowi przeczytamy o spotkaniu, które zostało rozegrane 28.05.2006 roku na Stadionie Miejskim w Żabnie pomiędzy Polanem Żabno, a Bruk-Betem Nieciecza, gdy na cztery kolejki przed końcem sezonu różnica punktowa pomiędzy tymi dwoma zespołami wynosiła 2 punkty.

Zapraszamy do zapoznania się z tą krótką notatką oraz notatkami, które trafiły do gazet po tym spotkaniu, a także ze zdjęciami z tego meczu!

“...Właściwie najważniejszym meczem sezonu 2005/06 było spotkanie MLKS Polan Żabno z Bruk-Betem Nieciecza. Ono właśnie decydowało, która z tych drużyn będzie awansować do IV ligi. Początkowo nic nie zapowiadało tak dużych emocji. Gra była szybka i wyrównana. Jednak mecz zakończył się zwycięstwem Polanu i awans dla żabnieńskiego zespołu stał się realny. Był to dodatkowy fakt godny odnotowania - nigdy dotąd w historii rozgrywanych meczów mistrzowskich na obiekcie sportowym w Żabnie nie było tylu kibiców. Jak oceniły media, spotkanie oglądało ponad 1600 widzów.

Tuż po meczu - 29 maja 2006 r. - “Dziennik Polski” napisał:

Z kolei “Gazeta Krakowska” - z 30 maja t.r. - tak napisała m.in. po spotkaniu:

- Cytat z książki "LZS i MLKS "Polan" Żabno w latach 1990-2010" autorstwa Pawła Domańskiego

A już jutro pojawi się kolejna ciekawa publikacja związana właśnie z tym wydarzeniem. Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage'a na Facebooku oraz klubowej strony internetowej!