Pewne zwycięstwo przed własną publicznością
11. Kolejka Klasy Okręgowej
MLKS Polan Żabno 6:1 LKS Ładna
Skład: Tomasz Kurpisz - Adrian Wódka, Wojciech Prażuch, Bartłomiej Kijowski, Krzysztof Lechowicz (46’ Filip Wróbel) - Kamil Wierzba (71’ Arkadiusz Bauer), Dawid Kurzawski (63’ Przemysław Wróbel), Bartłomiej Motyka, Adrian Pikul, Adrian Zawada (80’ Krystian Wnęk) - Kamil Żebrowski
Rezerwa: Hubert Makowski
Przed rozpoczęciem spotkania zawodników naszego klubu czekała niewielka ceremonia. Starosta Tarnowski - Pan Roman Łucarz na ręce prezesa naszego klubu - Pana Krzysztofa Kuczka oraz Kapitana Dawida Kurzawskiego wręczył 7 najnowszych piłek, którymi rozgrywane będą mecze na najbliższym Mundialu w Katarze. Serdecznie dziękujemy Panu Staroście oraz Powiatowi za ten podarunek!
Opis meczu:
Nasza ekipa mocno ruszyła do ataku. W pierwszych dziesięciu minutach spotkania Żabnianie dwukrotnie starali zagrozić się bramce przyjezdnych wrzucając piłkę w pole karne. W obu przypadkach jednak nieskutecznie. W 17 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Adrian Pikul. Świetnie wyłuskał piłkę w środkowej strefie boiska. Dopadł do niej Żebrowski, wypuścił Pikula, jednak on w sytuacji jeden na jeden przegrał pojedynek ze świetnie interweniującym golkiperem gości. W 23 minucie niebezpiecznie zrobiło się w polu karnym żółto-niebieskich. W niezłej sytuacji strzeleckiej odnalazł się znany wszystkim kibicom Grzegorz Jasiak, jednak jego uderzenie minęło słupek bramki. W 31 minucie sektor gospodarzy mógł po raz pierwszy eksplodować. W środkowej strefie boiska świetnie odnalazł się Adrian Zawada. Oddał piłkę lepiej ustawionemu Kamilowi Żebrowskiemu, który podprowadził futbolówkę i mierzonym uderzeniem w lewy róg bramki wyprowadził Żabnian na prowadzenie. Około dziesięć minut później Żabnianie po raz drugi znaleźli drogę do siatki. Świetnym zagraniem piętą popisał się Pikul. Do piłki dopadł Motyka i pewnym udzerzeniem po ziemi podwyższył wynik spotkania. W 45 minucie sędzia zagwizdał po raz ostatni.
W drugą cześć spotkania Żabienko weszło wprost wyśmienicie. W 46 minucie długą piłkę zagrał Kurzawski, którą kierunkowo przyjął sobie Żebrowski. Dostrzegł lepiej ustawionego Motykę, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Chwilę później ten sam zawodnik miał doskonałą szansę aby skompletować hat-tricka jednak z bliskiej odległości nie był w stanie trafić w światło bramki. W dalszej części to jednak goście ruszyli do przodu. Kilkukrotnie zabrakło im szczęścia, bądź świetnie w bramce spisywał się Kurpisz. W 67 minucie kibicie mogli po raz kolejny poderwać się z krzesełek. Bartłomiej Motyka obsłużył świetnym podaniem Adriana Pikula, który nie pozostawiając bramkarzowi żadnych złudzeń, strzałem lewą nogą w dalszy róg bramki podwyższył wynik meczu. Dwie minuty później interesująco zrobiło się w polu karnym Ładnej. W obrębie szesnastki faulowany był Motyka. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Zawada i „na raty” pokonał bramkarza. Jedynie minutkę później podobna sytuacja miała miejsce po drugiej stronie boiska. W polu karnym sfaulowany został napastnik gości, a Grzegorz Jasiak pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Ostatnie słowo należało jednak do żółto-niebieskich. Adrian Zawada przeprowadził oskrzydlającą akcję, dograł piłkę do Motyki, który pewnym uderzeniem skompletował hat-tricka. Chwilę później w dogodnych sytuacjach znaleźli się odpowiednio Bauer i Zawada jednak ich strzały nie znalazły się w siatce. Sędzia zakończył spotkanie przy wyniku 6:1 dla naszego zespołu.
Sobotnie starcie z Ładną to trzeci mecz z rzędu, w którym Żabnianie zgarnęli pełną pulę punktów. Na obecną chwilę znajdują się na piątej lokacie w ligowej tabeli z dziewiętnasoma punktami (tyle samo co Rzuchowa). Do znajdującej się na drugiej lokacie Gosłavii tracą jedynie dwa oczka, a do liderujących rezerw Unii - osiem.
W następnym meczu podopiecznych Trenera Pawła Łosia czekają kolejne wyjazdowe derby - tym razem z pobliskim Ikarem Odporyszów. Spotkanie odbędzie się w przyszłą sobotę - 5 listopada o godz. 12.00 na stadionie w Odporyszowie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom naszego klubu za liczną obecność i głośny doping, który z pewnością pomógł zawodnikom w sobotnim pojedynku.
Poniżej prezentujemy kilka fotek z sobotnich zawodów, a w komentarzu zamieszczamy link do zapisu transmisji z tego meczu meczu.
Serdecznie dziękujemy Powiatowi Tarnowskiemu za objęcie patronatu nad sobotnim meczem!