Zapowiedź 26 kolejki sezonu 2020/2021: MKS Tuchovia Tuchów vs MLKS Polan Żabno

W środowe popołudnie drużyna Polanu rozegra swój ostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie, przed Żabnianami pojedynek z Tuchovią Tuchów.

Tuchovia w kończącym się powoli sezonie zajmuje 10 miejsce i nadal ma szansę być nieco wyżej w tabeli, ale również mogą zająć jedną pozycję niżej, dlatego z pewnością będą walczyli o jak najlepsze zakończenie rundy wiosennej. Drużyna do tej pory uzbierała 40 punktów na co składa się 12 zwycięstw, 4 remisy i 14 porażek, przy bilansie bramkowym 68:69. W ostatnich kilku meczach spisywali się całkiem nieźle, gdyż na ostatnie 5 spotkań przegrali jedynie z Ciężkowianką Ciężkowice, zremisowali z Dunajcem Zakliczyn i Zorzą Zaczarnie oraz pokonali Dąbrovię oraz Dunajec Zbylitowska Góra.

Polan natomiast w ostatnim czasie wzbija się na wyżyny swoich zdolności w dodatku w mocno okrojonym składzie, gdyż w wielu ostatnich spotkaniach drużyna była pomniejszona o zawodników pauzujących za kartki oraz przez kontuzję, pomimo tego wygrywa spotkania i w ostatniej kolejce zagrała najlepszy mecz w tej rundzie pewnie zwyciężając 3:0 z Ciężkowianką Ciężkowice i całkowicie dominując cały mecz. Żabnianie w ostatnich 7 spotkaniach wygrali 5 i już zapewnili sobie co najmniej miejsce 14 na koniec sezonu, ale nadal ma szanse wyprzedzić w tabeli bardzo słabo radzącą sobie w rundzie wiosennej drużynę z Rzuchowej.

Wszystkich kibiców zapraszamy do Tuchowej na godzinę 18:30. Natomiast tych nie mogących przybyć na mecz zapraszamy na transmisję meczu od godziny 18:20 na Facebooku.