MLKS Polan Żabno 1:6 ZKS Unia Tarnów II
Skład: Damian Stachura - Adrian Wódka (46’ Adrian Zawada), Bartłomiej Kijowski, Filip Wróbel (72’ Adrian Lechowicz), Marcin Mosio - Dawid Kurzawski, Adrian Pikul (82’ Arkadiusz Bauer), Wojciech Kruk, Krystian Majka (74’ Krzysztof Lechowicz), Marcin Smagacz (85’ Bartłomiej Spinda) - Maciej Smagacz
Rezerwa: Piotr Spinda, Hubert Makowski, Tyler Marchwiany
Przebieg spotkania:
Od pierwszego gwizdka goście z Tarnowa narzucili swoje tempo gry. Poskutkowało to dwoma szybkimi bramkami z efektywnych kontrataków w 4 i 7 minucie. Po dwóch ciosach Unii gra nieco wyrównała się. Do głosu doszła także drużyna Polanu, która kilkukrotnie przedarła się pod pole karne przyjezdnych. W 15 minucie w bardzo dobrej sytuacji do strzelenia bramki znalazł się Adrian Pikul, ale piłka po uderzeniu głową z obrębu pola karnego wylądowała w koszyczku bramkarza gości. Jednak w 22 minucie to Unia wyprowadziła kolejny cios. Niezłym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się zawodnik rezerw trzecioligowca i umieścił piłkę w siatce. Piłkarze zeszli na przerwę przy wyniku 0:3 dla gości.
Po zmianie stron sytuacja nie zmieniła się. Dalej stroną dominującą była drużyna Unii, która w trakcie przerwy wymieniła sporą ilość swoich zawodników. W 58 minucie spotkania do głosu doszli jednak gospodarze. Świetnym podaniem popisał się Adrian Pikul, po którym w polu karnym odnalazł się Wojciech Kruk i pewnym strzałem pokonał golkipera przyjezdnych. Ostatnie 30 minut meczu w pełni kontrolowała drużyna z Tarnowa, bezlitośnie wykorzystując błędy defensywy Polanu, jednocześnie stwarzając sobie mnóstwo okazji podbramkowych. Swoją dominację udowodnili strzelając bramki odpowiednio w 65, 74 i 83 minucie zamykając wynik spotkania przy stanie 1:6.
To pierwsza tak dotkliwa porażka drużyny prowadzonej przez Trenera Macieja Smagacza, która po 7 kolejkach zajmuje 10 miejsce w Lidze Okręgowej. W następnej kolejce “jedynka” podejmie na wyjeździe beniaminka tarnowskiej Okręgówki - Rzepiennik Strzyżewski
Patronat nad meczem objął Powiat Tarnowski
Zwycięstwo w męczarniach "Dwójki"
_________________________
5. Kolejka Klasy B Żabno
 Polonia Kłyż 0:2  MLKS Polan Żabno II
Skład: Rafał Bielaszka - Kamil Jachym, Marek Madejski, Arkadiusz Bauer (55' Maksymilian Jachym) - Adrian Kasztelewicz, Szymon Zieliński , Błażej Jachym (46' Krzysztof Lechowicz), Mateusz Wróbel, Grzegorz Trytko (20' Michał Sęk)(75' Krzysztof Spilski) - Piotr Jachimek , Łukasz Młodawski
Spore problemy przez cały mecz miały rezerwy Polanu by stworzyć sobie stuprocentowe sytuację strzeleckie. Niewielkie boisko w Kłyżu i specyficzny styl grania przeciwnika sprawił sporo problemów gościom tego spotkania. Dopiero około 30 minuty spotkania Piotr Jachimek dał Polanowi prowadzenie po znakomitym podaniu prostopadłym od Szymona Zielińskiego.
W drugiej połowie nieco więcej spokoju w budowaniu sytuacji podbramkowych przez "Dwójkę" gdzie zdołali wielokrotnie zagrozić bramce gospodarzy, jednak byli oni bardzo nieskuteczni. Dopiero w 75 minucie Szymon Zieliński po mocnym strzale zza pola karnego dał nieco spokoju gościom, którzy mogli już do końca meczu spokojnie kontrolować grę.
Po 5 kolejkach rezerwy Polanu obejmują samodzielne prowadzenie w Klasie B i w najbliższą niedzielę zmierzą się u siebie o godzinie 12:00 z Orłem Miechowice Małe.