Zapowiedź XI Kolejki Klasy Okręgowej
MLKS Polan Żabno VS LKS Ładna
Stoimy już u progu jedenastej serii gier tegorocznej okręgówki. W sobotę Polan Żabno podejmie na własnym stadionie drużynę LKS-u Ładnej.
____________________
Żabnianie od dwóch tygodni są na fali wznoszącej. Do sobotniego starcia podchodzą po dwóch zwycięstwach. Przed dwoma tygodniami wygrali ze Zbylitowską Górą (2:1), a w zeszły weekend pokonali Dąbrovię (1:4). W meczu derbowym gra żółto-niebieskich wyglądała równo i stabilnie zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie. Podopieczni Trenera Pawła Łosia potrafili swobodnie wymieniać piłkę, często tworząc sobie sytuacje podbramkowe i skutecznie je wykorzystując. Po dziesięciu rozegranych meczach znajdują się na szóstej lokacie w ligowej tabeli z dorobkiem 16 punktów, która jednak bardzo mocno jest ściśnięta. Świadczy o tym fakt, że między trzecim, a dziesiątym miejscem jest jedynie pięć oczek różnicy. W ubiegłej rundzie Żabnianie ograli Ładną 4:1. Jak będzie w ten weekend?
Goście sobotniego starcia to drużyna bezpośrednio sąsiadująca z naszą ekipą w tabeli. Po dziesięciu rozegranych kolejkach podopieczni Trenera Krzysztofa Krauze zdołali uzbierać 18 punktów, a więc o 2 oczka więcej niż żółto-niebiescy. Po obiecującym początku rozgrywek (4 zwycięstwa z rzędu) wpadli w lekki dołek formy przegrywając w trzech następnych kolejkach. Przed tygodniem jednak odkuli się, pewnie ogrywając na własnym stadionie zamykające tabelę Pogórze Pleśna, wynikiem 6:3. Na swoim koncie mają sześć zwycięstw oraz cztery porażki. W trwającej rundzie ani razu nie podzielili się punktami. Zawodnicy LKS-u punktują z reguły na własnym boisku. Grając na wyjeździe zdołali zgarnąć punkty jedynie w Skrzyszowie, który ograli 1:3.
Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców w sobotnie popołudnie na stadion miejski w Żabnie aby wesprzeć żółto-niebieskich w walce o kolejne punkty!
Miło nam poinformować, że patronat nad tym meczem obejmie Powiat Tarnowski . Dziękujemy bardzo za wsparcie i zaufanie!
_______________________________________
Sponsorzy klubu: Gmina Żabno | Powiat Tarnowski | Polan Polsko-Francuska sp. z o.o. | Dalian Talent Poland | Społem Tarnowska Spółdzielnia Spożywców | INTERMET | GPK Niedomice | EMER LASER | FHU Sławex | Ferdynand Wieczorek | Tadeusz Pawluś | Andrzej Pudełko | Sławomir Moździerz | Magdalena Lechowicz | ZO-MET SKUP ZŁOMU | Stacja paliw KAMI