Historia klubu część XXIII: Runda jesienna sezonu 2002/2003

Historia klubu część XXIII: Runda jesienna sezonu 2002/2003

Po dłuższej przerwie wracamy z felietonami dotyczącymi historii klubu. Przed nami miesiąc przerwy odnośnie informacji związanymi z teraźniejszością, dlatego ten czas wykorzystamy, by ponownie przenieść się do przeszłości.

Ostatnim omówionym sezonem były rozgrywki z roku 2001/2002, a więc teraz czas na kolejny czyli 2002/2003. Będziemy nieco dawkować informację, ponieważ jest ich coraz więcej, dlatego każdy sezon będziemy dzielić na rundę jesienną oraz wiosenną. Jeżeli ominęli Państwo, któryś z artykułów, bądź czują potrzebę ponownego zerknięcia to wszystkie felietony znajdują się pod linkiem: http://mlkspolanzabno.futbolowo.pl/historia

Zapraszamy do lektury!

"Po zakończeniu rozgrywek poprzedniego sezonu na odpoczynek nie pozostało wiele czasu. Zawodnicy do własnej dyspozycji mieli praktycznie tylko dwa tygodnie. Potem już rozpoczęły się treningi. Pierwsze zajęcia przygotowawcze odbyły się 2 lipca.

W klubie poczyniono natomiast doraźne remonty z uwzględnieniem przede wszystkim szatni i natrysków. Zaszły również zmiany personalne, zarówno wśród działaczy jak i zawodników. Dotyczyło to okresu przed rozpoczęciem sezonu 2002/03 oraz po rundzie jesiennej, kiedy klub zmuszony został ponownie do zatrudnienia nowego trenera.

Jeżeli chodzi o zarząd, to funkcję prezesa pełnił nadal Ryszard Łoś. Gospodarzem obiektu był w dalszym ciągu Stanisław Buczek, trenerem pierwszego zespołu Tadeusz Syrek, natomiast Roman Oleksy kierownikiem drużyny.

Zmiany personalne - i to dość znaczne - nastąpiły w składzie MLKS Polan Żabno. Można powiedzieć, że drużynę opuścili zawodnicy stanowiący podstawę zespołu. Do innych klubów przeszli: Józef Ogorzelec (bramkarz) - Wolania Wola Rzędzińska, Wacław Maciosek (pomocnik) - Tarnovia, Norbert Mróz - nie wznowił treningów (kontuzja) i Tomasz Kijowski (obrońca) - powrót do Unii Tarnów. Tak więc trener T. Syrek zmuszony został do powołania zawodników młodych, występujących dotychczas w juniorach lub rezerwach. Na szczęście udało się dodatkowo pozyskać do Żabna bramkarza - Konrada Dogodę, obrońcę - Sebastiana Wężowicza oraz Piotra Spindę, który rozpoczął ponowne występy w żabnieńskim zespole (powrót z Błękitnych Tarnów).

Zarówno w okresie przygotowawczym, jak i w rundzie jesiennej sezonu 2002/03, podstawową kadrę MLKS Polan Żabno stanowili następujący zawodnicy: Konrad Dogoda, Piotr Spinda, Tomasz Urban, Rafał Urban, Daniel Kurzawski, Daniel Krzaczek, Andrzej Wójcik, Kamil Jachym, Krzysztof Grabka, Grzegorz Świątek, Grzegorz Szymura, Grzegorz Mosio, Marek Madejski, Paweł Łoś, Rafał Cegielski, Bartłomiej Kijowski, Bartłomiej Lustofin, Tomasz Mikoś, Paweł Kuczek i Sebastian Wężowicz.

Tuż przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego zawodnicy pierwszej drużyny uczestniczyli na początku lipca w rozgrywkach o Puchar Burmistrza Żabna. Gościnnie w tej imprezie występowali zawodnicy (oldboye) z Liptovskiego Mikulasu (Słowacja). Z zespołem tym klub żabnieński utrzymywał kontakty już od dłuższego czasu. W ramach rewanżu - za gościnę w Żabnie - drużyna seniorów MLKS Polan Żabno wyjechała w dniach 26-30 lipca na krótkie zgrupowanie do tej miejscowości. Zaraz po powrocie (31.07) rozegrano na stadionie w Proszowicach mecz kontrolny z tamtejszą drużyną. Wynik spotkania 2:0 dla Proszowianki. Był to już ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem sezonu 2002/03.

Różny przebieg miały mecze w trakcie rundy jesiennej. Tam, gdzie można było liczyć na punkty, niestety - uciekały zawodnikom sprzed nosa. Praktycznie najbardziej podobały się spotkania z tzw. drużynami klasowymi, w których drużyna Polanu prezentowała się dość dobrze i zdobywała punkty. Wszystko wymagało jednak czasu. Powoli, ale systematycznie zawodnicy zgrywali się ze sobą, chociaż zarówno szkoleniowiec jak i działacze zakładali zdobycie większej ilości punktów.

Zmagania piłkarzy w rundzie jesiennej sezonu 2002/03 trwały od 11 sierpnia do 3 listopada. Polan Żabno uzyskał następujące wyniki:

  1. Orkan - Polan 4:0

  2. Polan - Wierchy 1:0 (bramka - G. Mosio)

  3. Victoria - Polan 1:2 (bramki - T. Mikoś i P. Łoś)

  • Polan - :Lubań 0:1

  • Poprad - Polan 3:0

  • Polan - Tarnovia 1:0 (bramka - A. Wójcik)

  • Metal - Polan 4:0 (bramki - T. Urban, G. Świątek i D. Krzaczek)

  • Polan - Szreniawa 2:0 (bramki: G. Mosio i A. Wójcik)

  • Dunajec N. Sącz - Polan 2:0

  • Polan - Wolania 1:0 (bramka - D. Krzaczek)

  • Glinik - Polan 1:1 (bramka - P. Łoś)

  • Polan - BKS Bochnia 1:5 (bramka - D. Krzaczek)

  • Okocimski - Polan 3:1 (bramka: G. Świątek)

  • Dąbrovia - Polan 3:2 (bramki - R. Urban i G. Świątek)

  • Polan - Huragan 2:2 (bramki - G. Mosio i R. Urban)

  • Najdłużej na boisku przebywali: Daniel Krzaczek i Tomasz Mikoś - po 1350 min. oraz Daniel Kurzawski - 1230 min. Natomiast najwięcej bramek dla żabnieńskiej drużyny w tej rundzie zdobyli: G. Mosio. G. Świątek i D. Krzaczek - po 3 oraz P. Łoś i A. Wójcik - po 2 gole.

    Po zakończeniu rozgrywek zarząd klubu zorganizował spotkanie towarzyskie, które było równocześnie okazją do podsumowania rozgrywek. Impreza odbyła się 19 listopada w kawiarni “Herbowa”. Zaproszeni zostali przedstawiciela władz samorządowych na czele z burmistrzem Żabna, a zawodnicy przybyli wraz z osobami towarzyszącymi. Były oczywiście podziękowania dla sponsorów, zawodników, szkoleniowców oraz działaczy. Przy muzyce bawiono się do późnych godzin nocnych."

    Komentarze

    Dodaj komentarz
    do góry więcej wersja klasyczna
    Wiadomości (utwórz nową)
    Brak nieprzeczytanych wiadomości