Podsumowanie sezonu juniorów!
Ze względu na to, że liga juniorów od tego sezonu trwa jedną rundę, dlatego nadszedł czas na podsumowanie ich zmagań w całym jesiennym sezonie!
Juniorzy naszej ekipy rozpoczęli przygotowania do sezonu już w połowie wakacji. Wzięli udział w turnieju o Puchar Burmistrza, w którym zaprezentowali się naprawdę imponująco zajmując dwie pierwsze lokaty. Była to zapowiedź dobrej formy zespołu w rundzie jesiennej. Zespół prowadzony przez Trenera Grzegorza Trytko świetnie wszedł w sezon, bowiem po dwóch pierwszych meczach (Polan 4:0 Dąbrovia, Czarni Kobyle 2:12 Polan) miał na koncie komplet oczek. Niestety w następnych spotkaniach (Wolania 2:1 Polan, LKS Szynwałd 6:2 Polan) przyszło załamanie formy. Wyniki te były następstwem przeziębienia, które w tym okresie wdarło się w szeregi zespołu i mocno zaburzyło rytm treningowy. Po serii dwóch porażek juniorzy Polanu odkuli się dwukrotnie wysoko wygrywając (Polan 5:1 Brzoza Brzezówka, Polan 5:0 Orzeł Dębno). Niestety w 7 kolejce zmagań podjęli niepokonaną w tej rundzie ekipę Metalu, której ulegli na wyjeździe 1:5. W przedostatnim meczu rundy, po pauzie dwutygodniowej, ekipa juniorów Polanu rozegrała swój najlepszy mecz rundy ogrywając Łęgovię 3:1 po bardzo wyrównanym spotkaniu. Dla kontrastu, następny mecz (Polan 3:11 Dunajec Zakliczyn) był zdecydowanie najgorszym meczem naszej ekipy w tej rundzie. Warto podkreślić kontuzję bramkarza w trakcie spotkania, a także braki kadrowe w defensywie, które miały ogromny wpływ na końcowy rezultat pojedynku.
Po całkiem niezłej rundzie jesiennej apetyty na wyższy wynik w szeregach juniorów Polanu znacznie wzrosły. W przerwie zimowej zawodników czeka sporo pracy, aby poprawić aspekty gry, które mogą wpłynąć na jeszcze wyższe wyniki w lidze. Przed nowym trenerem naszej ekipy niełatwe zadanie, bowiem celem juniorów na rundę wiosenną jest zajęcie lokaty w górnej części tabeli.
Pragniemy podziękować trenerowi Grzegorzowi Trytko za to, że pomimo trudności, zgodził się poprowadzić nas w rundzie jesiennej. Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie (także pozasportowe), z jakim trener pełnił tę funkcję, każdą wskazówkę, oraz za podtrzymywanie świetnej atmosfery podczas treningów. Mamy nadzieję, że pomimo klubowej rozłąki będzie trener nadal wspierał nasze poczynania na boisku i pojawiał się na trybunach podczas spotkań. Życzymy powodzenia na dalsze lata sportowego życia!
Drużyna w liczbach:
Juniorzy Polanu zajęli 4 miejsce w I tarnowskiej lidze juniorów starszych z dorobkiem 15 punktów. Rozegrali 9 meczów, w których pięciokrotnie wygrywali i czterokrotnie musieli uznać wyższość rywala. Bilans bramkowy wyniósł 36:28
.
Liczba minut poszczególnych zawodników na 810 możliwych:
1. Sebastian Skowron - 810 minut
1.Tyler Marchwiany - 11 bramek
2.Karol Motylski, Sebastian Skowron i Jakub Wielgus - 5 bramek
5.Nikodem Marchwiany - 4 bramki
6.Krzysztof Górka, Kacper Strzelec, Patryk Drożdż, Miłosz Gubernat, Konrad Trytko i Przemysław Lasak - 1 bramka
Podziękowania również dla Huberta Makowskiego, który przez cały sezon zajmował się sprawozdaniami z każdego spotkania!