Historia klubu część XXVIII: Misja do wykonania cz. II

Historia klubu część XXVIII: Misja do wykonania cz. II

W drugiej części artykułów z sezonu 2004/2005 dowiemy się o turnieju halowym o Puchar Burmistrza, o przygotowaniach poczynionych przed startem rundy wiosennej, o tym czy drużynie udało się odwrócić losy po niezbyt udanej rundzie jesiennej oraz przeczytamy o tym jak poradziły sobie rezerwy w A-klasie.

Zachęcamy do lektury!

“...Przerwa dla zawodników trwała do 6 stycznia 2005 r. Pierwszy trening przed nową rundą wiosenną odbył się 7 stycznia. Warunki w jakich przyszło budować formę były wręcz znakomite. Zawodnicy praktycznie do końca stycznia korzystali z nowej hali oraz urządzonej tam siłowni, by czasem część zajęć odbywać na świeżym powietrzu.

Także w styczniu - 15.01 i 22.01.05 - rozegrano w Żabnie turnieje piłkarskie o Puchar Burmistrza Żabna. Wszystkie mecze miały miejsce w nowej hali sportowej, a zespoły z gminy miały nadzieję, że zawody wejdą już na stałe do kalendarza imprez sportowych. Głównym organizatorem było Gminne Zrzeszenie LZS, któremu przewodniczył Marian Fido. W finale Polan I Żabno okazał się lepszy od Unii Niedomice. Kolejne miejsca zajęli: Polan II Żabno, Ikar Odporyszów, Polan III Żabno, Dunajec Konary oraz Błękitni Siedliszowice. Problem był natomiast z ustaleniem króla strzelców. Trzech zawodników zdobyło bowiem po osiem bramek. O tytule zdecydowały serie rzutów karnych. Ostatecznie tytuł króla strzelców turnieju o Puchar Burmistrza Żabna za 2005 r. przypadł Piotrowi Jachimkowi (reprezentującemu w tych rozgrywkach Polan II Żabno), a kolejne miejsca zajęli: Jakub Hołda (Polan I) i Daniel Kurzawski (Polan III).

Całość przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2004/05 ocenił szkoleniowiec żabnieńskich piłkarzy w wywiadzie dla “Dziennika Polskiego” - 11 marca 2005 r. Oto fragmenty wypowiedzi trenera MLKS Polan Żabno na łamach tego czasopisma:

Kadra pierwszego zespołu MLKS Polan Żabno ukształtowała się praktycznie na początku marca. Jej skład był następujący: Grzegorz Szymura, Grzegorz Łyczko (Tarnów), Grzegorz Mosio, Paweł Łoś, Piotr Jachimek, Andrzej Wójcik, Krzysztof Grabka, Grzegorz Cholewa, Jakub Hołda, Krzysztof Pytka, Marcin Brożek (Tarnów), Grzegorz Solak, Tomasz Kurpisz, Piotr Spinda, Rafał Urban, Daniel Kurzawski, Daniel Krzaczek, Kamil Jachym, Mateusz Pudełko, Dawid Kurzawski, Marek Kowalik, Łukasz Pietraszewski (Gorzyce) i Mirosław Łoś (Radłów).

Niezbyt fortunnie rozpoczęła się runda wiosenna. Ze względu na bardzo trudne warunki atmosferyczne pierwsze mecze - mające odbyć się 20 marca 2005 r. - przełożono na 27 marca. W związku z tym część spotkań rozegrano w środy. Runda wiosenna zakończyła się 18 czerwca. Wyniki meczów, które rozegrała drużyna MLKS Polan były następujące:

1.Polan - Orzeł Dębno 2:1 (bramki: R. Urban i J. Hołda)

2.LZS Rzezawianka - Polan 0:4 (bramki: R. Urban, K. Pytka, M. Łoś i J. Hołda)

3.Polan - Błękitni Tarnów 5:0 (bramki: P. Jachimek 3, R. Urban i Daniel Kurzawski)

4.Dąbrovia - Polan 0:3 (bramki: G. Mosio, Dawid Kurzawski i J. Hołda)

5.Rylovia - Polan 0:2 (bramki: P. Jachimek 2)

6.LZS Ciężkowice - Polan 1:1 (bramka: J. Hołda)

7.Polan - LZS Gosławice 5:0 (bramki: P. Jachimek 2, A. Wójcik, R. Urban i J. Hołda)

8.Dunajec Zakliczyn - Polan 0:2 (bramki: A. Wójcik i J. Hołda)

9.Polan - Metal Tarnów 1:1 (bramka: Ł. Pietraszewski)

10.Wisła Szczucin - Polan 0:2 (bramki: Daniel Kurzawski 2)

11.Polan - Orzeł Cikowice 8:0 (bramki: G. Cholewa 2, J. Hołda 2, M. Kowalik 2, M. Łoś i R. Urban)

12.LZS Nieciecza - Polan 0:2 (bramki: K. Pytka 2)

13.Polan - LZS Skrzyszovia 4:1 (bramki: A. Wójcik 3 i R. Urban)

14.Szreniawa - Polan 1:3 (bramki: R. Urban, Daniel Kurzawski i M. Kowalik)

15.Polan - LZS Wietrzychowice 6:0 (bramki: J. Hołda 3, Daniel Kurzawski, G. Mosio i P. Spinda)

Najdłużej spośród zawodników na boisku podczas meczów przebywali: Piotr Spinda - 1350 min., Grzegorz Mosio - 1350 i Rafał Urban - 1087. Natomiast jeżeli chodzi o bramki, to najwięcej goli w tej rundzie zdobyli: Jakub Hołda - 11, Rafał Urban i Piotr Jachimek - po 7 oraz Andrzej Wójcik i Daniel Kurzawski - po 5.

Jeszcze nie było w historii żabnieńskiego klubu tak udanej rundy. Piłkarze Polanu nie przegrali ani jednego meczu i gdyby nie potknięcia w czasie rozgrywek jesiennych, awans do IV ligi byłby realny. Końcowa tabela rozgrywek o mistrzostwo V ligi sezonu 2004/05 przedstawiała się następująco:

Jeszcze w czasie rozgrywania rundy wiosennej odbył się finał Pucharu Polski na szczeblu TOZPN. Mecz drużyny MLKS Polan Żabno z Okocimskim Brzesko odbył się 18 maja na stadionie Metalu w Tarnowie. Wynik spotkania 5:1 dla piłkarzy z Brzeska. Wyższość Okocimskiego nie podlegała żadnej dyskusji, a jedyną bramkę dla zespołu z Żabno zdobył Jakub Hołda. Było to i tak spore wyróżnienie dla żabnieńskich piłkarzy.

Bardzo dobrze (w porównaniu z poprzednim sezonem) zaprezentowały się również rezerwy pierwszej drużyny, które występowały w kl. “A”. Grupę zdecydowanie wygrał Ikar Odporyszów, gromadząc na swoim koncie 69 pkt. Zespół Polanu II zajął ostatecznie 8. pozycję. Młodzi zawodnicy z Żabna zdobyli 31 pkt., strzelili 44 bramki, tracąc 53. Należało mieć nadzieję, że kilku zawodników tego zespołu będzie wkrótce zawodnikami pierwszej drużyny. W czasie sezonu Polan II reprezentowali: Tomasz Kurpisz, Michał Sęk, Mateusz Pudełko, Szymon Zieliński, Mateusz Szpilski, Grzegorz Solak, Damian Sak, Kamil Pudełko, Marcin Lustofin, Szymon Kozak, Michał Kijowski, Błażej Jachym, Paweł Burzawa, Piotr Jachimek, Piotr Nogaś, Dawid Kijowski, Mateusz Bil, Przemysław Wróbel, Krzysztof Zaborowski i Mariusz Szostak.

Nieco więcej obiecywano sobie w Żabnie przed następnym sezonem. Widać było wyraźnie, że praca szkoleniowca T. Kijowskiego oraz zaangażowanie i odpowiednie podejście do treningów zawodników przynosiły pożądane efekty. Z niecierpliwością oczekiwano zatem rozpoczęcia nowych rozgrywek - w sezonie 2005/06.”

- Cytat z książki "LZS i MLKS "Polan" Żabno w latach 1990-2010" autorstwa Pawła Domańskiego

Ostatecznie nie udało się drużynie osiągnąć zamierzonego celu, którym był awans do IV ligi, chociaż niewiele brakło...

Niesamowita runda w wykonaniu pierwszego zespołu, w której ani razu nie ponieśli porażki. 13 wygranych i dwa remisy. Taki wynik zaprowadził drużynę do 3 miejsca w tabeli i od awansu dzieliło ją jedynie 6 punktów, których zabrakło z rundy jesiennej.

Sezon zdecydowanie zakończony optymistycznym akcentem i zanim najbliższy sezon się rozpocznie, już wiadomo pomiędzy, którymi drużynami stoczy się bitwa o awans. Sezon 2005/2006 szykował się na największą batalię o awans do IV ligi pomiędzy Polanem Żabno, a Bruk-Betem Nieciecza...

Na artykuły z tego sezonu trzeba będzie chwilę poczekać, ale myślimy, że będzie warto, ponieważ sezon 2005/2006 opiszemy w czterech artykułach z pewnym dodatkowym smaczkiem...

Zachęcamy do śledzenia naszego fanpage'a oraz strony klubowej, zachęcamy również do udostępniania, by fani piłki nożnej mieli okazję zbliżyć sobie historię żabnieńskiego klubu piłkarskiego!

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości