Okres przygotowawczy - zima 2021!

W ostatnim czasie mało było artykułów na klubowym profilu, ale za to sporo pracy na boisku wykazała w okresie przygotowawczym drużyna Polanu Żabno.

Zawodnicy Trenera Macieja Smagacza wystartowali do treningów od 12 stycznia i przez spory czas trenowali głównie w terenie oraz na sali gimnastycznej w szkole podstawowej. Ze względu na warunki atmosferyczne do połowy lutego nie udało się korzystać z boiska trawiastego i orlika.

Spora ilość zawodników ruszyła na ulicę Żabna, by budować formę fizyczną przed rundą wiosenną. Zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu i dodając do tego również dodatkowe sparingi. Drużyna najpierw rozegrała sparing przeciwko drużynie Oldoboyów z Woli Rzędzińskiej, mecz ten zakończył się pewnym zwycięstwem Polanu Żabno (4:2), następnie przed zawodnikami Polanu pojawiło się nie lada wyzwanie w postaci drugiej drużyny Bruk-Betu Termalica. Czwartoligowiec zza miedzy wygrał to spotkanie 5:0 nie dając nawet zbyt mocno powąchać piłki, a wyjścia na połowę przeciwnika były rzadkością. Trzecim meczem sparingowym był ponownie pojedynek z Bruk-Betem Termalica, tym razem z Juniorami Starszymi, w tym meczu Polanowi udało się zagrozić znacznie dużo młodszym zawodnikom, jednak to oni wykazali się seniorskim spokojem w drugiej połowie strzelając cztery bramki i tym samym wygrywając spotkanie 4:0. W czwartym sparingu drużynie przyszło się zmierzyć z ligowym rywalem zajmującym drugie miejsce tabeli, a więc Wisłą Szczucin. Mocna wymiana ciosów i wynik zmieniający się z jednej strony na drugą, ostatecznie dał zwycięstwo 4:3 Polanowi. Ostatni pojedynek przyniósł bardzo zaciętą i twardą rywalizację z dobrze znanym przeciwnikiem z dębickiej klasy okręgowej, a więc Radomyślanką Radomyśl Wielki. Bardzo dobrze grający w obronie Polan nie dopuścił do wielu sytuacji podbramkowych i do utraty gola. Sami wykazali się nie lada skutecznością, wykorzystując swoje znakomite sytuacje strzeleckie zdobywając cztery bramki w tym spotkaniu.

W sparingach Polan pokazał spory pazur, którego brakowało w wielu spotkaniach jesiennych. Gra ze sporą zawziętością w odbiorze i solidna gra całego zespołu napawa pozytywną energią przed startem rundy wiosennej, której start już w najbliższy weekend!

Do drużyny dołączyło kilku nowych zawodników, ale również nie obyło się bez ubytków personalnych. Do drużyny po 1,5 roku powraca Adrian Pikul, który po pobycie za granicą i późniejszej grze w Luszowicach zdecydował się powrócić do klubu, który reprezentował w sezonach 2017/2018 i 2018/2019. Polan zasilą również dwaj zawodnicy dobrze znani nowemu trenerowi. Pierwszym z nich jest Sebastian Wałaszek, który pod okiem Trenera Smagacza występował w Łukovii na pozycji głównie środkowego pomocnika, oraz Grzegorz Kawa, który po dłuższym rozbracie z piłką postanowił wspomóc drużynę Polanu i wzmocnić rywalizację na pozycji bramkarza.

To tyle jeżeli chodzi o wzmocnienia, teraz czas na osłabienia, które są znaczące. Drużynę w przerwie zimowej opuściło dwóch zawodników. Pierwszym z nich jest Wojciech Kruk, który jesienią zdobył 48% wszystkich bramek drużyny, w rundzie wiosennej reprezentował będzie Metal Gawro Tarnów. Drugim zawodnikiem opuszczającym drużynę jest Krystian Majka, który na wiosnę reprezentował będzie Radłovię Radłów.

Ciągle jest szansa, że do drużyny dołączy jeszcze jeden zawodnik, ale o tym będziemy informowali jeżeli operacja dojdzie do skutku.