Powrót do rozgrywek po miesięcznej przerwie!

Minął już ponad miesiąc kiedy ostatni raz mogliśmy doświadczyć emocji związanych z grą piłkarską w wykonaniu amatorskim. Przez ten czas zawodnicy nie mieli okazji do treningów ze względu na restrykcję wprowadzone przez rząd jednak zawodnicy klubowi starali się w sposób głównie indywidualny podtrzymywać formę zbudowaną w okresie przygotowawczym.

Po niezbyt udanym starcie wiosennym z Ikarem, który oglądało już ponad 9500 kibiców na naszym Facebookowym profilu, drużyna w niedzielne popołudnie zmierzyła się w sparingowym pojedynku z Orłem Dębno.

Mocno osłabiona kadrowo drużyna Polanu ze względu na kontuzje zawodników musiała w tym pojedynku wspomóc się dodatkowo zawodnikami z zespołu juniorów. Mecz zakończył się zwycięstwem Żabnian w stosunku bramkowym 4 do 1.

Dużo walki w pierwszej połowie spotkania z obu stron. Obie drużyny starały się w początkowych minutach przede wszystkim ponownie zaznajomić się z boiskiem, gra toczyła się przede wszystkim w środkowym sektorze boiska. Od 30 minuty panowanie nad meczem przejęła drużyna Polanu, która stowrzyła sobie kilka dobrych sytuacji strzeleckich, a jedną z nich po podaniu za plecy obrońców od Wojciecha Sołtysiaka wykorzystał Adrian Pikul.

Po przerwie drużyna gospodarzy tego spotkania jeszcze śmielej działała na połowie przeciwnika przejmując całkowicie kontrolę nad meczem. W 50 minucie Maciej Smagacz strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza, a 5 minut później wynik spotkania na 3:0 po podaniu Łukasza Młodawskiego z najbliżej odległości wykorzystał Krzysztof Górka. Od 60 minuty napór gospodarzy nieco spadł i przede wszystkim drużyna zaczęła oszczędzać swoje siły przez co do głosu doszli goście, którzy w 80 minucie zdobyli bramkę na pocieszenie. W 85 minucie wynik spotkania po dośrodkowaniu Bartłomieja Spindy zamknął Łukasz Młodawski strzałem do pustej bramki.

Solidny mecz w wykonaniu drużyny Trenera Macieja Smagacza. Mamy nadzieję, że przez najbliższy tydzień zawodnicy doszlifują swoją formę i w sobotnie popołudnie w wyjazdowym pojedynku z Szynwałdem pokażą najwyższą formę i zdobędą tak bardzo upragnione punkty.

Polan Żabno 4:1 Orzeł Dębno

Bramki: Adrian Pikul, Maciej Smagacz, Krzysztof Górka i Łukasz Młodawski

Skład: Damian Stachura - Arkadiusz Bauer, Wojciech Prażuch, Sebastian Wałaszek, Maksymilian Jankowski - Filip Wróbel, Wojciech Sołtysiak, Adrian Pikul, Łukasz Młodawski, Przemysław Lasak - Maciej Smagacz

Zagrali również: Krzysztof Górka, Kacper Jedynak i Bartłomiej Spinda