Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu drużyny seniorów❗❗❗
Po pięciu pierwszych kolejkach wydawało się, że napisanie jesiennego podsumowania gry zespołu będzie łatwym i przyjemnym wyzwaniem, jednak następne kolejki zdjęły na ziemię drużynę Polanu Żabno i z wysokich oczekiwań o byciu w czubie tabeli zrobiło się na zakończenie rundy 14 miejsce w tabeli.
Początek sezonu. Rozpoczynając od pojedynków sparingowych drużyna prezentowała się bardzo dobrze. Pokazując wyćwiczone na treningach schematy, prezentując bardzo ofensywną grę na połowie przeciwnika, kreując sobie sporą liczbę sytuacji oraz grę wysokim pressingiem w ustawieniu, które wykorzystywane było przez Trenera Daniela Kurzawskiego czyli 1 - 4 - 1 - 4 - 1 przynosiło drużynie, jak i również sympatykom klubu wiele nadziei na nadchodzącą pierwszą rundę sezonu 2020/2021.
Sezon ligowy rozpoczął się bardzo dobrze. Najpierw w prezencie od Ikara drużyna otrzymała 3 punkty w postaci walkowera, gdyż sąsiedzi z Odporyszowa nie dopilnowali zmiany przepisu o posiadaniu młodzieżowca w składzie. Następnie dwie wygrane ligowe po zaciętych meczach z Dąbrovią w Derbach Powiśla i z Dunajcem Zbylitowska Góra. Oba te pojedynki zakończyły się wynikiem 2:1. W czwartej kolejce przyszła pierwsza porażka z Zakliczynem, jednak nikt jeszcze wtedy nie myślał o nadchodzącej katastrofie, gdyż Dunajec przez cały sezon przegrał ani razu. W piątej kolejce drużyna szybko się zrehabilitowała i pewnie rozniosła drużynę Gromnika na własnym stadionie 4:0 i mając 12 punktów na 15 możliwych zespół Polanu prezentował bardzo dobrą i solidną formę, którą udało się zbudować od końca kwarantanny aż do sierpnia. Wtedy jeszcze nic nie wskazywało na tak znaczące obniżenie lotów…
Od meczu ze Skrzyszowem przegranego 5:2 rozpoczęła się trwająca dziesięć kolejek passa niepowodzeń. Później była porażka z Szynwałdem 2:0, z Zaczarniem podobnie jak ze Skrzyszowem 5:2. Drużyna nie grała w tych spotkaniach najgorzej, ale widać, że brakowało w niej elementów zaangażowania i pozytywnej agresji, którą pokazywali w meczach sparingowych oraz na starcie sezonu. Od meczu z Tuchovią Trener Daniel Kurzawski zdecydował się na nieco inne podejście i zmianę systemu gry na 1 - 5 - 2 - 2 - 1. Gra wyglądała bardzo pozytywnie, gdyż drużyna mocniej zaczęła polegać na swoich bokach, wykorzystując przewagi z prawej i lewej strony boiska, nieco odpuszczając strefę środkową. Przynosiło to dobre wyniki, ale najczęściej tylko do 70 minuty, gdyż to właśnie po tym czasie drużyna straciła szanse na wygraną w meczu z Tuchowem. Podobnie było w pojedynku derbowym z Unią Niedomice, w którym drużyna prowadziła 2:1, a przegrała go 3:2, również sytuacja miała się podobnie w meczu ze Szczucinem, także przegranym 3:2. Następny mecz to sromotna porażka z Olimpią Wojnicz 4:0.
W 13 kolejce przyszedł czas na pauzę dla drużyny i była to szansa nad głębszym zastanowieniem się nad postawą drużyny w meczach, jak i również na treningach, gdyż trzeba przyznać wprost, że trener miał często bardzo ograniczone możliwości podczas treningów i przychodziło mu prowadzić zajęcia w bardzo nielicznych grupach, a przy możliwościach drużyny i umiejętnościach indywidualnych zawodników, gdzie spora większość wybija się na tle ligi, bez odpowiedniego podejścia nie osiągnie się poziomu pozwalającego na walkę o najwyższe miejsca nawet w lidze okręgowej.
Pauza w 13 kolejce przyniosła niewiele zmian i już w kolejnym meczu Polan z kwitkiem został odprawiony przez Pogórze Pleśna. W tym meczu również powtórzyła się sytuacja z poprzednich spotkań, gdyż po 70 minutach nadal była szansa na dobry rezultat, jednak po tym czasie Pogórze wrzuciło bieg na który zawodnicy Polanu nie byli stanie się wbić. Następnie minimalna porażka w Rzuchowej 2:1, gdzie drużyna pokazała pazur i waleczność, choć nie wystarczyło to by wrócić do Żabna nawet z jednym punktem. Następnie porażka 4:2 z Ładną i w ostatniej kolejce przeciwko Ciężkowicom w ostatniej akcji meczu udało się wydrzeć jeden punkt
.
Po tak ciężkiej przeprawie w rundzie jesiennej Polan czeka sporo pracy w zimie by znaleźć rozwiązanie z tej jakże trudnej sytuacji. W wielu spotkaniach poszczególni zawodnicy pokazali sporo jakości i ten młody skład wspierany przez doświadczonych zawodników, którzy mają doświadczenie z IV ligowych boisk, a niektórzy z wyższych lig, pokaże swój pełny potencjał i zamiast wielu solidnych jednostek w Żabnie powstanie z tego mocna drużyna, która będzie postrachem dla całej ligi.
Drużyna w liczbach:
Polan Żabno zakończył sezon na 14 miejscu w tabeli mając na koncie 13 punktów na co złożyły się 4 wygrane 1 remis i 11 porażek. Drużyna w 16 meczach ligowych strzeliła 32 bramek i straciła ich 49.
Zawodnicy w liczbach:
Trener Daniel Kurzawski miał do dyspozycji 23 zawodników w trakcie trwania całej rundy, a tak przedstawiał się ich udział w meczach w rozmiarze minutowym:
1.Wojciech Prażuch - 1260 minut (14 spotkań)
2.Wojciech Kruk - 1247 minut (15 spotkań)
3.Maksymilian Jankowski - 1231 minut (15 spotkań)
4.Krzysztof Lechowicz - 1017 minut (12 spotkań)
5.Krystian Majka - 889 minut (12 spotkań)
6.Wojciech Sołtysiak - 873 minut (15 spotkań)
7.Filip Wróbel - 871 minut (12 spotkań)
8.Szymon Zieliński - 858 minut (12 spotkań)
9.Damian Stachura - 855 minut (10 spotkań)
10.Radosław Łoś - 811 minut (11 spotkań)