Zapowiedź 21 kolejki sezonu 2020/2021: MLKS Polan Żabno vs LKS Dunajec Zakliczyn

Do końca sezonu coraz bliżej, a harmonogram spotkań dla drużyn ligi okręgowej jest nieubłagany, a w szczególności dla drużyny Polanu Żabno, która przez cały czerwiec rozgrywać będzie spotkania w układzie sobota-środa.

W najbliższą środę Polan kończy mały ciąg meczów przed własną publicznością, gdyż jest to trzeci mecz z rzędu, który drużyna rozegra na Stadionie Miejskim w Żabnie, a zaraz po tym meczu drużynę czekają trzy wyjazdowe spotkania z rzędu, ale zanim to nastąpi do Żabna przyjeżdża zespół Dunajca Zakliczyn.

Dunajec Zakliczyn to koronowany już mistrz II grupy tarnowskiej ligi okręgowej w sezonie 2020/2021. Drużyna ta do tej pory niszczyła wszystkich na swojej drodze, strzelając do tej pory 113 bramek i tracąc 35 w 27 rozegranych do tej pory spotkaniach. Zespół z Zakliczyna do końca walczył o sezon bez porażki, jednak w ostatnim meczu z Szynwałdem doszło do sensacji i Dunajec uległ na wyjeździe 4:2. Raczej nie było mowy o odpuszczeniu meczu pomimo już pewnego bytu w IV lidze, gdyż po składzie można wywnioskować, że grali w jednym z mocniejszych, jak nie najmocniejszym ustawieniu.

Polan Żabno z drugiej strony po zwycięstwie z Rzuchową nadal walczy o wzbicie się w ligowej tabeli, jednak na drodze tej do pokonania zostały drużyny z górnej części tabeli (4 na 6 spotkań Polan rozegra z zespołami z top 7 w tabeli ligi okręgowej). Polan w ostatnim czasie ma swoje wzloty, ale i zaliczył kilka bolesnych upadków, które przy innych rezultatach mogły zdecydowanie pomóc drużynie. Zespół musi się mieć na baczności w najbliższych meczach, zwłaszcza, że mocno już zdziesiątkowana kadra przez kontuzje kuleje na finiszu rozgrywek.

Z pewnością będzie to zacięte spotkanie o ile drużyna Polanu nie dopuści do łatwych okazji strzeleckich, a trzeba przyznać, że Dunajec potrafi stwarzać wiele okazji dzięki grze kombinacyjnej i swoimi bardzo wybieganymi skrzydłowymi i napastnikami. Gra w obronie i wykorzystywanie wszystkich nadarzających się okazji może okazać się kluczowe dla gospodarzy w tym spotkaniu, jeżeli chcą podobnie jak Szynwałd pokonać mistrzów z Zakliczyna.

Zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion Miejski w Żabnie. Początek spotkania o godzinie 18:00, natomiast początek transmisji dla tych nie mogących uczestniczyć czynnie w spotkaniu o godzinie 17:50 na Facebooku!