Podsumowanie pierwszego sparingu po przerwie!

MLKS "Polan" Żabno 7:0 Dunajec Konary

Skład: Damian Stachura - Maksymilian Jankowski, Kamil Jachym, Krzysztof Lechowicz, Filip Wróbel (46' Wojciech Prażuch) - Szymon Zieliński (46' Daniel Kurzawski), Bartłomiej Kijowski (46' Testowany 1), Wojciech Sołtysiak, Maciej Smagacz (46' Bartłomiej Spinda), Krystian Majka (46' Testowany 2) - Wojciech Kruk (46' Łukasz Młodawski)

Bramki: Krystian Majka, Maksymilian Jankowski, Testowany 1, Łukasz Młodawski, Testowany 2, Wojciech Kruk x2

Przebieg spotkania:

Drużyna Polanu szybko objęła prowadzenie dzięki pewnie wykorzystanemu rzutowi karnemu przez Majkę. W pierwszej połowie gospodarze znacząco przeważali kreując sobie kilka dobrych okazji, ale również Dunajec zagroził bramce Żabna przy okazji kilku groźnych stałych fragmentów gry. Obie drużyny wyczekiwały na odpowiedni moment do ataku, gdyż warunki pogodowe w sobotnie popołudnie nie należały do najłatwiejszych i obie drużyny musiały mądrze rozkładać siły. W granicach 20 minuty drugą bramkę zdobył Jankowski po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Do przerwy sytuacja w meczu się nie zmieniła.

Po przerwie już znacząco fizycznie wyczerpany zespół Dunajca nie nadążał za kolejnymi atakami rywali. Polan w drugiej połowie stworzył sobie wiele sytuacji podbramkowych i mógł strzelić znacznie więcej bramek niż pięć. W obronie rywali pojawiało się coraz to więcej miejsca i dzięki temu drużyna gospodarzy mogła wykorzystać swoje atuty ofensywne przy tym również zachowując czyste konto. Zespół Dunajca w ostatnim kwadransie wykrzesał z siebie dodatkowe siły jednak ich strzały mijały bramkę Polanu lub były zatrzymywane przez bramkarza. Wszystkie bramki w drugiej połowie padały po indywidualnych popisach lub po dobrze wypracowanych akcjach zespołowych.

Cieszy fakt, że zespół po 3-miesięcznej przerwie podszedł do tego spotkania pełne werwy i energii oraz widać było, że drużyna chciała zrewanżować się za sparing z zimowego okresu przygotowawczego.

Do drużyny powróciło dwóch zawodników w ostatnim czasie przebywających za granicą (Wróbel i Majka), a poza tym skład Polanu nie zmienił się w porównaniu z zimowym okresem przygotowawczym. Testowani to również zawodnicy grający w drużynie od zimy, ale na ich przedstawienie jeszcze przyjdzie czas.