Zapowiedź 19 kolejki sezonu 2020/2021: MLKS Polan Żabno vs MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska

W środowe popołudnie na Stadionie Miejskim w Żabnie zostaną rozegrane, tak długo już wyczekiwane, Derby Powiśla.

Mecze z udziałem tych dwóch drużyn zawsze przynoszą wiele emocji bez względu na to w której lidze są rozgrywane oraz tego na jakich miejscach w tabeli znajdują się obecnie te dwa rywalizujące ze sobą zespoły.

Z pewnością obie drużyny z historią gry na poziomie IV ligi liczyły, że po rozegranych do tej pory 25 spotkaniach, będą znajdowały się w hierarchii klasy okręgowej znacząco wyżej. Po obu zespołach widać również, że po sezonach w wyższej klasie rozgrywkowej następuje zmiana pokoleń, która miejmy nadzieję zaprowadzi oba zespoły ponownie w szeregi czwartoligowców w najbliższej przyszłości.

Dąbrovia obecnie zajmuje 10 miejsce w tabeli i ma na swoim koncie 35 punktów na co składa się 10 wygranych, 5 remisów oraz 10 porażek. W ostatnich 5 meczach drużyna wygrała tylko ostatni mecz z Zorzą Zaczarnie na własnym stadionie, a 4 porażki z rzędu przyszły z najbardziej rozpędzonymi obecnie drużynami w lidze a więc z Zakliczynem, Szynwałdem, Skrzyszowem oraz Gromnikiem.

Polan natomiast po ostatnim zwycięstwie z Pleśną, ponownie wzbudził nadzieję w walce o wydostanie się z obecnie zajmowanej 14 lokaty w lidze.Jednak drużyna musi mocno przyłożyć się do walki, gdyż Wojnicz, który w ostatnim czasie jest na fali wznoszącej, mocno odskoczył punktowo i teraz walka będzie się toczyć przeciwko Zbylitowskiej Górze do której Polan traci obecnie 7 punktów.

Miejmy nadzieję, że Polan wyjdzie na ten mecz z dużym animuszem i przy wsparciu trybun pokona w derbach przeciwników z Dąbrowy Tarnowskiej.

Wszystkich kibiców zapraszamy na to spotkanie. Start meczu o godzinie 18:00, a dla nie mogących uczestniczyć na żywo transmisja live od godziny 17:50 na Facebooku.