Zapowiedź 22 kolejki sezonu 2020/2021: GLKS Gromnik vs MLKS Polan Żabno

W środowe popołudnie drużyna Polanu wyjedzie na mecz do Gromnika, by walczyć o kolejne bardzo ważne ligowe punkty.

Gromnik w tym sezonie spisuje się bardzo solidnie. Środowy przeciwnik Polanu zajmuje obecnie 5 miejsce w tabeli i zawdzięczają to miejsce przede wszystkim spotkaniom u siebie, gdzie zdobyli 30 z 48 posiadanych punktów. W ostatnich pięciu meczach jednak udało się tylko zwyciężyć z Niedomicami, ale trzeba przyznać, że ostatni przeciwnicy Gromnika to Zakliczyn, Szynwałd, Skrzyszów, którzy znajdują się w top 4 oraz Wojnicz znajdujący się w bardzo dobrej formie w rundzie wiosennej. Pomimo tego, przeciwnikiom Polanu udało się uzyskać remis w meczach z Szynwałdem oraz Wojniczem.

Polan natomiast znajduje się obecnie w dużo lepszej formie niż na starcie rundy wiosennej, gdyż z ostatnich pięciu meczów, udało się wygrać trzy. Zwycięstwa te przyszły w spotkaniach z Pleśną, Rzuchową oraz Ładną, a więc w spotkaniach rozgrywanych w weekend, natomiast w meczach rozgrywanych w środku tygodnia z Dąbrową oraz Zakliczynem drużyna poniosła porażkę. Żabnianie nadal walczą w tych ostatnich meczach sezonu o zapewnienie sobie bytu w lidze okręgowej w przyszłym sezonie, mając obecnie 6 punktów straty do Zbylitowskiej Góry i 2 punkty więcej niż niżej znajdujący się zespół Ciężkowic, a także mając jeden mecz mniej niż obydwa zespoły.

Wszystkich kibiców zapraszamy na mecz na stadion w Gromniku na godzinę 18:00, a w przypadku niemożności przybycia na stadion zachęcamy do śledzenia transmisji na Facebooku.